Ahóój

Pokud se ti občas stává, že při pohledu z okna ti nějaký vnitřní pocit napovídá že: "...venku je tak krásně",
tak jsi minimálně na křižovatce, jejíž jedna cesta vede také někam k nám.
Věř, že když je "venku krásně", tak u vody bývá většinou ještě krásněji!

Pokud tedy tvé myšlenky už pomalu putují na cestičce někam směrem k nám, tak zřejmě před tebou bude ještě několik menších křižovatek, tu hlavní už máš ale za sebou!
Z těch menších rozcestí je možné ještě zmínit to, na kterém se  rozděluje cesta aktivního a pasivního sžití s okolím. Pokud tvé vnitřní "já" tíhne k prostému válení se u vody, tak se k nám zřejmě nedostaneš...
Pokud základem fungování tvé osoby je činorodost, aktivita, pohyb, optimismus, veselost, pak zřejmě pomalu někde "za zatáčkou" už uvidíš vrata naší loděnice...

Kdy k nám přijít?

Pokud tvé myšlenky přeskákaly to, co bylo naznačeno v úvodu až sem, tak se nestyď, překroč vlastní lenost a přijď mezi nás!
Je jedno, jestli ti je pět let nebo pětašedesát. K vodě a na vodu se dá vyrazit v každém věku. Dokonce se dá i s vodou začínat v podstatě v každém věku, pokud motivace směřuje k radosti z prostředí a z pohybu a nemá nějaké jiné nesmyslné ambice.

Pokud se někde ve vyčíslení tvého aktuálního věku vyskytuje přípona "-cet" či "-sát", tak se stačí oprostit od obav a zavítat k nám.

Pokud se žádné takové přípony u tvého věku nevyskytují a tvé činy se většinou řídí úsudkem rodičů či jiných opatrovníků, pak čti dál...

Slalomy Opava 2023

Je v podstatě jedno, kdy k nám přijdeš. Pohybujeme se ale ve vodním prostředí, tak je ale dobré, abys přišel, když už budeš umět (alespoň trochu) plavat. Není to tak, že bys plaval nějak častěji, ale čas od času při nácviku různých dovednostních prvků se stane, že se loďka převrátí. Máš sice záchranou vestu a ostatní jsou nablízku, nebezpečí ti v podstatě žádné nehrozí, ale měl by ses umět orientovat ve vodě, aby tě nějak toto prostředí nepřekvapilo. Pokud začneš s námi jezdit na závody, tak tam tě stejně nepustí bez prohlášení, že umíš plavat.
Plavat tedy umíš, přichází na řadu druhá podmínka - vzbudit zájem u rodičů. Zkus nějak naťuknout mamku nebo taťku, že by bylo dobré nenechat tě růst jako dříví v lese, že pravidelný pohyb každému prospívá a že u vody bývá dobrá parta kamarádů. Sám víš nejlépe, co na rodiče zapůsobí a oni budou určitě na to koukat trochu jinak, než když jsi je přesvědčoval, že chceš do bytu pejska....

Soustředění Český Krumlov 2023

Pokud tedy překonáš tyto dvě bariéry, tak už neotálej a přijď k nám!
Buď tady na stránkách najdi nějaký kontakt a domluv se na kdy anebo prostě v době od dubna do října přijď v úterý nebo čtvrtek v 17:00 na loděnici. V době od října do dubna pak buď  v ty samé dny v 18:00 do tělocvičny střední školy na Tavírně anebo od listopadu v neděli 10:00 do krumlovského bazénu.

Co tě čeká ?

Nejprve se začíná nácvikem základní pádlovací techniky.Správné držení těla v lodi, správné základní i rozšířené záběry. Každý začíná nejprve jízdou na kajaku. Nějaká loďka se na loděnici pro tebe najde a nějaké základní vybavení také. Poměrně brzy ti zřejmě loďka přestane při jízdě zatáčet do stran a ty začneš zkoušet i jízdu v proudu, přejezdy přes proud a základní obraty.

Krumlovský Down-Town 2023Uteče nějaký ten měsíc a ty už asi budeš vědět, jestli chceš s námi dál pokračovat. Pak se k nám regulérně přihlásíš, do té doby to vyžadovat nebudeme. Možná ti pak rodiče pořídí jiné vodácké vybavení namísto toho několikrát předávaného po starších dětech z loděnice. Pomalu se začne blížit čas tvého prvního závodu...
Jsme sportovní oddíl a tak všechny děti začínají s přípravou na sportovní program. Jsou i výjimky, které závody rovnou zavrhují, ale jinak jsou kanoistické závody pro děti kořením kanoistiky. Menší děti vyrážejí k závodům hlavně  v rámci kraje, ti již ostřílenější se pak zapojují i do republikových soutěží. Postupně pak přibývá i zkoušení jiných lodních disciplín (jízda na kanoi, deblkanoi, sjezdové lodi...) a následně si adept dle svého zájmu volí svou hlavní sportovní disciplínu (kajak, kanoe, slalom, sjezd...anebo "jen" turistika). Budeš se zdokonalovat, pomalu vyrážet i na těžší vodu a dokonce na ní i závodit. Neboj, vypadá to někdy trochu krkolomně, ale při dodržování základních pravidel to bývá docela bezpečné.

 

 

 

 

Krom častých závodů tě samozřejmě čekají tě pravidelné tréninky. V dětském věku dvakrát, příp. třikrát týdně, a pak to záleží v podstatě na každém jedinci. Naši přední závodníci mají individuální tréninkové plány.Trénujeme většinou na Vltavě kolem loděnice. Starší děti pak vyjíždějí trénovat na těžší vodu slalomového kanálu v Českých Budějovicích (U nás u loděnice se také připravuje umělá slalomová trať. Připravená je, ale hledají se peníze na její zbudování...). Kromě této běžné činnosti se můžeš účastnit i dalších akcí. Pomáháme při různých podnicích jiných organizací kolem vody, účastníme se i jiných než kanoistických akcí. Pořádáme také výlety, resp. vodácké turistické plavby po zajímavých tocích ať už v Čechách či (blízkém) okolí.

Slalomy Opava 2023

Činnost u nás, to samozřejmě není jen pádlování ! Čeká tě také spousta srandy a zábavy. Kanoistika se dělá pro radost. Není to sport, do kterého tečou velké peníze. Špičkoví borci nejsou nesmyslně přepláceni (ba naopak, spíš této činnosti mnohé obětují), tento sport není "zkažený" komercí a proto v něm stále převládá spíš ta radost.

 

Tak co? Přijdeš ?

 

Poznámky k textu:

Pokud bychom měli hovořit o nějakém optimu, tak my máme za to, že ideální věk pro začátek pádlování v případě sportovního pojetí je někde na zlomu prvního desetiletí života (8-11 let) a úplně ideální je přitom předchozí všestranná tělesná i duševní průprava.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: