LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ DOROSTENCŮ 

Naše dorostenecká skupina SK Vltava vyjela na počátku srpna na rakouské řeky. V úterý 1.8. vyrazila naše dodávka z Českého Krumlova, vstříc řece Saalach. Na jejích březích jsme se shledali se zástupci Plzeňského SCM a s radostí a s vaky v lodích jsme se vrhli na nový vodní tok. První a nejdelší část našeho úseku nebyla moc divoká, vlastně jsme se především připravovali na část druhou. Lidé nás sledovali celý vyjevení. Nám to ale bylo jedno, páč jsme vycvičeni krumlovskými turisty. A tak jsme skočili do vln a především mezi kameny. Část se nazývá slalomka a to je velmi trefné, jelikož člověk tak proskakuje mezi všemožnými skalnatými útvary. Hned první jízdu jsme uskutečnili první plavbu, naštěstí ten den jedinou. Takto jsme si odjeli v úterý odpoledne tři jízdy a další den dopoledne jakbysmet. Nastal čas se ale přesunout dál, Rakousko je protkáno různými krásnými řekami. Tak jsme se přesunuli na řeku Isel.


Řeka Isel je řekou vodnatou, plnou vln a válců a s malým výskytem nepříjemného kameniva. S jednou přestávkou jsme na ní strávili 3 dny, od středy odpoledne do soboty dopoledne, a najezdili na ní mnoho jízd. Neodpustím si tady teď jmenovat. Nejzajímavější ta řeka byla asi pro Kristiána Lamače. Z prvních tří jízd zvládl dvakrát vyplavat u shodné peřeje a jízdu čtvrtou vyplaval nad touto peřejí. On spokojeně znovu doplaval na Krysí ostrov, ovšem jeho loď to zřejmě přestalo bavit a po dlouhém marném chytání se rozhodla prozkoumat stromoví a říční dno. Ten den jsme ji již neviděli.


Následujícího dne, v pátek, jsme se rozhodli potrénovat slalom na řece Möll. Slalomka se mi tam velmi líbila, ale asi jsem patřil do menšiny, neboť jsme tam zůstali pouze na dopolední trénink. Když jsme se vrátili do našeho kempu, našli jsme tam rozmlácenou Krisovu loď. Záhy jsme se dozvěděli, že ji někdo zahlédl a říční hlídka ji vylovila, jenomže nevěděli, kde je člověk? Na místo údajně přijela policie, hasiči, vrtulník a bůhvíco ještě. Vše se však nějakým způsobem srovnalo a my jsme úspěšně dokončili zbývající tréninky na Islu. V sobotu večer jsme spokojeni dorazili domů. Vyřizuji tímto svůj dík našemu trenérovi za soustředění, které doopravdy vystihovalo náš sport - Sjezd na divoké vodě.

 

Tak Ahój,
Mikoláš Palouda

 

Letní soustředění - junioři (1/12)Letní soustředění - junioři (2/12)Letní soustředění - junioři (3/12)Letní soustředění - junioři (4/12)Letní soustředění - junioři (5/12)Letní soustředění - junioři (6/12)Letní soustředění - junioři (7/12)Letní soustředění - junioři (8/12)Letní soustředění - junioři (9/12)Letní soustředění - junioři (10/12)Letní soustředění - junioři (11/12)Letní soustředění - junioři (12/12)

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: