2024 ECA CUP WILDALPEN - GERMAN CHAMPIONSHIPS

O víkendu 22. až 25. května se naši závodníci zúčastnili prestižního závodu ECA Cup Wildalpen - German Championships, které se konalo v malebném rakouském městečku Wildalpen. Tento významný závod přilákal špičkové kanoisty a kajakáře z celé Evropy, kteří se utkali na náročných tratích v rámci Evropského poháru a německého mistrovství.

Z našeho klubu na akci vyrazili společně s reprezentačním družstvem Adam Ondřich (kategorie C1 muži), Čeněk Hitha a Mikoláš Palouda (kategorie C2 muži) a Alexandra Plachtová (kategorie C1 ženy). Společně s nimi vyrazili z našeho klubu Martin Novák, Filip Kopřiva, Matyáš Olšák, Pavel Šafařík a Matyáš Talíř, kteří však nezávodili a na akci byli jen tréninkově. Speciální návštěvou byl Jakub Kasper, který na místo přijel na kole až z České republiky. Ujel 180 km a trvalo mu to celkem 13 hodin čisté jízdy.

Naši sportovci z SK Vltava Český Krumlov se do závodů zapojili s nadšením a odhodláním, přičemž se snažili dosáhnout co nejlepších výsledků. Byla to skvělá příležitost nejen k získání cenných zkušeností, ale také k poměření sil s elitou tohoto sportu.

Program závodů byl následující:

22.5. Sprintový závod - jednotlivci: Těchto závodů se naši závodníci nezúčastnili, dorazili na místo až následující den.

23.5. Sprintový závod hlídek: Naši závodníci se poprvé zapojili do soutěže ve sprintu hlídek, kde předvedli skvělou týmovou práci.

24.5. Individuální závod v klasickém sjezdu: Tento den byl věnován individuálnímu závodu v klasickém sjezdu, kde naši sportovci bojovali o co nejlepší umístění.

25.5. Závod hlídek v klasickém sjezdu: Závěrečný den patřil závodům hlídek v klasickém sjezdu, kde naše týmy ukázaly svou sílu a koordinaci.

Výsledky

23.5. Sprintový závod hlídek

Hlídka ve složení Adam Ondřich, Matěj Vaněk a Matouš Beier obsadila 1. místo v kategorii C1 muži.

Hlídka ve složení Alexandra Plachtová, Ela Střechová a Klára Vaňková získala 1. místo v kategorii K1 ženy.

24.5. Individuální závod v klasickém sjezdu

Adam Ondřich se umístil na 4. místě v kategorii C1 muži.

Čeněk Hitha a Mikoláš Palouda dosáhli na 3. místo v kategorii C2 muži.

Alexandra Plachtová vybojovala 1. místo v kategorii C1 ženy a zároveň se umístila na 14. místě v mužské kategorii.

25.5. Závod hlídek v klasickém sjezdu

Hlídka ve složení Adam Ondřich, Matěj Vaněk a Matouš Beier získala 1. místo v kategorii C1 muži.

Hlídka ve složení Alexandra Plachtová, Ela Střechová a Klára Vaňková obsadila 2. místo v kategorii K1 ženy.

Naši závodníci předvedli vynikající výkony a potvrdili, že patří mezi nejlepší ve svých kategoriích. Gratulujeme všem za skvělé výsledky a děkujeme za reprezentaci našeho klubu na mezinárodní scéně!