Světový Pohár v italské Mezzaně 2024

Kristina Novosadová dovezla bronzovou medaili ze Světového Poháru v italské Mezzaně.

Minulý týden pokračoval seriál Světového Poháru ve sjezdu na divoké vodě v Itálii na řece Noce. V údolí Val di Sole se pořádaly poslední dva závody z letošní série. No a samozřejmě nesměli chybět ani naši českokrumlovští reprezentanti.

Řeka Noce umí být opravdu nevyzpytatelná. Za poslední tři roky, co tuto řeku jako ddíl navštěvujeme se ještě nestalo, že bychom zažili tak velkou vodu, na které tam Adam Ondřich, Kristina Novosadová a Pavel Šafařík závodili. Byla to pro ně veliká výzva, kterou úspěšně zvládli
Adam Ondřich závodil v kategorii C1 pouze jako předjezdec, a tak se do konečných výsledků bohužel nepočítá. Adam ovšem nabíral cenné zkušenosti, které jako mladý závodník potřebuje!

Pája Šafařík závodil se svým plzeňským parťákem Jáchymem Hanzelem na C2. V klasiku se umístili na 10. místě a ve sprintu na 9. Pro tyhle věkem ještě juniory byl tenhle závod opravdovou výzvou!

Kristina Novosadová je na divokých vodách už téměř jako doma! V klasickém závodě se umístila v kategorii K1 ženy na 8. místě a ve sprintu se umístila na místě 3.

Společně se Světovým Pohárem v Severní Makedonii, kde reprezentovala Saša Plachtová, tak skončila série SP ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2024.

Celkem tak naše holky dovezly čtyři medaile!
Saša Plachtová: 2x 2. místo a 1x 3. místo
Kristina Novosadová: 1x 3. místo

Celkově se ve Světovém Poháru 2024 pak Saša umístila na v kategorii C2 žen s parťačkou Elou Střechovou z Dolních Kounic
No a co dál?

Adama Onřicha, Samuela Vejnara, Kristinu Novosadovou a Páju Šafaříka čeká již příští týden první vrchol sezony Mistrovství Evropy juniorů a U23 ve Švýcarsku. 

 

Světový Pohár v italské Mezzaně 2024 (1/3)Světový Pohár v italské Mezzaně 2024 (2/3)Světový Pohár v italské Mezzaně 2024 (3/3)

Tak přejeme, aby naši závodníci dobře naladili formu a ve Švýcarsku ukázali, co v sobě mají!
 

 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: