SK Vltava

 

Poslední dubnový víkend byl ve znamení

MČR hlídek v dlouhém sjezdu na Čeňkově Pile.

Je to naše oblíbená závodní disciplína, dáváme dohromady naší oddílovou dravost a sílu a společně tak chceme obhajovat mistrovské tituly z minulých let. Letos tomu nebylo jinak! V sobotu se nám z Otavy podařily vylovit hned 3 zlaté medaile a kluci na deblech získali i jednu stříbrnou.

Zlato obhájily kajakářky (Paloudová A., Paloudová K. a Novosadová K.), singlířky (Paloudová A., Paloudová K. a Kratochvílová T.) a singlíři (Novosad L., Švadlena V. a Klíma V.). Stříbro jsme brali v deblkánoích (Novosad/Vaněček ,Švadlena/Vejnar, Klíma/Skořepa).

Oba víkendové dny bojovali závodníci o poslední nominační body na ME seniorů ve slovinském Bovci, které se bude konat již za 14 dní. Reprezentaci si vyjela jen jedna naše závodnice - Anežka Paloudová, která bude reprezentovat ČR jak na kajaku, tak na kánoi. Lukáš Novosad si svými výsledky z Kamenice a z Otavy také vyjel reprezentační trikot, dal ovšem šanci závodníkovi „pod ním“, jelikož na mistrovství bude zastupovat pouze funkci trenéra.

Sobotní závod byl zároveň MČR veteránů, kde svojí kategorii vyhrál již zmiňovaný Lukáš Novosad. Nedělní závod byl zase zároveň MČR U23, kde Anežka vyhrála kajaky žen, druhá skončila na singlkánoi a na třetí příčce se ve své kategorii umístil Vojtěch Klíma.

Za důležité považujeme výsledky našich mladých kajakářů - Vencu Onřicha, Matese Olšáka a Edu Furiše. Venca s Matesem zaznamenali progres ze soboty na neděli a zlepšili své umístění o dvě příčky – Venca 22. místo a Mates 37. místo celkově. Eda se zlepšil hned o tři příčky a v neděli skončil na 44. Společně tito borci vybojovali na MČR v hlídkách 8. místo. Kajakářky byly v tak hojném počtu, že jsme sestavili i druhou hlídku a v sobotním závodě vybojovaly 5. místo (Kleinová Š., Plachtová A., Kratochvílová T.).

Teď nás čeká malá pauza a za dva týdny nám přijďte zafandit do Českého Krumlova, kde se bude konat MČR smíšených posádek v dlouhém sjezdu – Krumlovský DownTown a slalomy „O pracku krumlovského medvěda!“

Saša