SK Vltava > Naše výsledky

Posledním národním letošním českým mistrovským kláním v kanoistice na divokých vodách bylo

Mistrovství České republiky dorostu ve slalomu a sprintu.

Šampionát se uskutečnil na vodáckém kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic, což je prostředí, které naši kanoisté velice dobře znají, neboť vrbenskou trať pravidelně navštěvují v rámci celoročního tréninku.

Do sobotní slalomové části šampionátu naši dorostenci nenastupovali s velkými ambicemi, přeci jen se v posledním období zaměřují převážně na sjezdové disciplíny. Slalomové specialisty z jiných klubů naši svými výkony ale řádně potrápili a hned třikrát pronikli do první desítky pořadí.
Jan Klíma po solidní jízdě obsadili desáté místo kategorii singlkanoistů.
Překvapivé sedmé místo mezi chlapci obsadila jediná dívčí posádka ve startovním poli deblkanoistů, loď sester Paloudových.
Anežka Paloudová pak dosáhla dokonce na medaili, když v závodě singlkanoistek vybojovala stříbro.
Karolína Paloudová se pak jízdou okořeněnou spornou "kulí" vyřadila zejména z bojů o umístění v  kombinaci.

Solidní výsledek zaznamenali naši mladíci také v mistrovském závodě družstev, kde trojice Jan Klíma, Vojtěch Skořepa a Anežka Paloudová na čtvrtém místě.


Nedělní sprintová část šampionátu byla z pohledu našich ambicí úplně jinde...

Jak by také ne, když  do bojů na téměř domácí trati zasáhli hned čtyři naši juniorští medailisté z červencového juniorského mistrovství Evropy.

Velké očekávání se naplnilo hned v prvním závodě singlkanoistů, kde zvítězil Jan Klíma a ve svém posledním vystoupení mezi dorostenci tak dosáhl na svůj první republikový titul.Krumlovskou sílu v této lodní kategorii ale prokázali také ostatní singlíři. Jendu na stupně vítězů doprovodil Vojtěch Skořepa, když bral bronz a odsunul tak na čtvrté místo dalšího našince - Patrika Študlara.
Z pohledu singkanoistů to ale nebylo zdaleka vše.
Do kategorie mladších dorostenců nastoupil letošní žákovský mistr republiky - Vojtěch Klíma a podařilo se mu vybojovat republikovou medaili také z této věkové kategorie -stříbrnou!
Bratři Klímové společně s Vojtěchem Skořepou pak potvrdili roli největších favoritů a bez zaváhání získali republikový titul  v závodě družstev.

Závod dorostenek při znamenal pro krumlovské barvy obdobnou radost.
Anežka Paloudová přesvědčivě zvítězila v závodě starších dorostenek kajakářek a k titulu přidala ještě stříbrnou medaili ze závodu siglkanoistek.
Stříbrnou měla hodnotu také medaile její Karolíny Paloudové v hodnocení mladších dorostenek na singlkanoi.

Dívčí trio sester Paloudových společně se Sašou Plachovou obsadilo i přes komplikace na trati třetí místo v závodě družstev kajakářek.

Poslední krumlovskou medailí pak bylo výtečné stříbro ze závodu družstev deblakanoí, o které se postarala sestava J.Klíma-P.Študlar, V.Skořepa-V.Klíma a A.Paloudová-K.Paloudová.

 

Oficiální informační systém regionu Český Krumlov