SK Vltava

Rok utekl jako voda a pod Lipnem opět tekla voda.

Cimrmanovský rým značí, že přišel opět svátek divoké vody a Lipenská přehrada po roce opět pouštěla pro natěšené vodáky vodu do svého říčního koryta.

Konalo se zde

Mistrovství ČR na divokých vodách

Tradiční Lipenský "blázinec" kolem pouštění vody byl letos ještě znásobený tím, že akce byla termínově zasazená do dvoutýdenního olympijského "cirkusu", kdy v Lipně nad Vltavou vyrostl hlavní národní olympijský park věnovaný probíhajícím Olympijským hrám v Riu de Janeiru, návštěvnicky a mediálně silně sledovaný a podporovaný.

Naše pozornost byla ale upřená především k MČR ve sjezdu.

Jak by také ne, kromě toho, že naši závodníci patří mezi současnou republikovou špičku sjezdu na divoké vodě, byla důvodem naší pozornosti taková drobnost - byli jsme pořadateli tohoto závodu.

V sobotu, před samotným sjezdovým MČR se konal závod Českého poháru ve sprintu.
Tradiční trať, tradiční emoce... netradiční vyhlášení, které se konalo na hlavním pódiu "Olypijského parku".
Atmosféru velkého pódia si při pak vyhlášení mohl vychutnat náš debl Antonín Haleš - Martin Novák (3.místo) a Anežka Paloudová - 2. místo.

V samotném MČR se našim závodníkům dařilo ještě lépe.
Hned dvě mistrovská stříbra vybojoval Antonín Haleš.
první v závodě singlkanoistů a druhé společně s Martinem Novákem v závodě deblaknoí.

Mistryní republiky (v závodě kajakářek) se už potřetí v řadě stala Anežka Paloudová!

Skvělé medailové úspěchy pak byly podtrženy dalšími výtečnými výsledky, když naši závodníci hned ve třech případech vybojovali krásnou, ale velice nepopulární bramborovou medaili ( singlkanoista Lukáš Novosad, kajakářka Karolína Paloudová a deblová posádka David Jirka - Václav Švadlena.

Bez povšimnutí ale nezůstalo ani při našem vystoupení při MČR ve slalomu, kde jsme měli jediného zástupce - Anežku Paloudovou na singlkanoi.
Ne, že by zde sahala po stupních vítězů, aplaus tribun ale sklidila jiným způsobem, když se jí v neděli povedlo originálním způsobem dostat zpět k neprojeté brance. V sevřeném místě řeky hned pod "Váňovým skokem" bez opuštění lodě přeručkovala zpět nad branku po velkém vodou přelévaném balvanu...

Úspěch jsme (snad) sklidili i při organizování závodu.
Zde patří poděkování především Štěpánce Manové, Mírovi Olšákovi a Honzovi Švehlovi.