SK Vltava > Naše výsledky

Mistrovství světa se přehouplo do své sprinterské části. Někteří specialisté ožili, mnozí jiní, včetně velkých favoritů trochu znervozněli, protože ve sprintu... tam se může přihodit cokoliv.

Bosenští pořadatelé chtěli svůj šampionát trochu ozvláštnit a tak si pro

Mistrovství světa ve sprintu

stejně jako před rokem pro ME, připravili netradiční pojetí s vložením finálové části do večerních hodin při umělém osvětlení kaňonu.
Někteří závodníci možná znervozněli o kapičku více. Ona orientace na vodě za svitu halogenů může na někoho působit přeci jen trochu jinak, nemluvě o tom, že aktivita osobnosti ve večerních hodinách bývá u lidí dost rozdílná (sováci možná zbystřili, skřivani už tolik ne...)

Dopolední kvalifikace proběhly z krumlovského pohledu bez komplikací. Anežka na kajaku i singlkanoi a debl Tonda-Martin(Piškot) prošli do večerního finále hned z první jízdy (přímoz první jízdy postupuje pět závodníků), Tonda na singlu se pak bez problémů kvalifikoval do finále z opravy (postupuje dalších pět či sedm z druhé jízdy).

Finále... tam se může dít cokoliv.
Taktizovat se moc nedá. Jede se stylem buď-nebo. Kdo neriskuje, skončí vzadu. Kdo udělá chybu, skončí také vzadu.
Vzadu nikdo skončit nechce.
Takže se dělají chyby a do toho ještě vstupuje pulsující voda, která se v peřeji mění a každému může připravit trochu jiný průjezd.
Jednou se to povede, jednou ne...

Naši závodníci možná snili o lepším umístění, ale to ve stylu buď-nebo nemůže vycházet pořád. Tak třeba příště...
Nejúspěšnější z nich byl Tonda Haleš na singlkanoi, kde naplnil svou šestkovou normu tohoto šampionátu. Anežka na kajaku byla osmá.
Chybka při průjedzu kolem cílového kamene poslala po výtečných a do výšin sahajících jízdách jak Anežku na signlu tak i Tondu s Martinem na deblu na chvost finálových pořadí.

 

Poslední den šampionátu byl na pořadu

mistrovský závod družstev ve sprintu.

Kvalifikovali se do něj opět všichni naši s výjimkou Anežky na singlu, protože závod družstev singlkanoistek se ani tentokrát neuskutečnil.

Závod se jel na lepší ze dvou jízd a nutno podotknout, že pořadí družstev se mezi jednotlivými jízdami docela přelévalo.

To ale neplatí o singlkanoistech, kde po první jízdě figurovalli na prvním místě Češi. Ve druhém kole se jejich čas už začínal propadat, ale pak jej čeští singlíři vylepšili svou druhou jízdou a trojice Rolenc-Slanina-Antonín Haleš tak brala světový sprinterský titul ze závodu družstev.

To české holky na kajacích svou první jízdu zvoraly a nezbylo jim, než se nechat plně odevzdat osudu své druhé jízdy.
Ten k nim byl schovívavý a nadělil sestavě Satková-Brožová-Anežka Paloudová ze závodu družstev kajakářek bronzové medaile.

Deblkanoisty v sestavě s posádkou A.Haleš-M.Novák provázely opačné emoce.
Po první jízdě česká ekipa vedla. Ve druhé se Čechům zlepšení nepodařilo - narozdíl od tojlístku soupeřů - a na na naše chlapce tak v součtu závodu zbyly deblířské brambory.

 

 

A Mistrovství světa v kaňonu bosenské řeky Vrbas skončilo.

...v roce 2010 přivezl Lukáš Novosad ze španělského Sortu zlatou medaili z Mistrovství Světa družstev.
Koukali jsme ta to tehdy jako puci *, do té doby nikdy v Krumlově žádný kov ze světového šampionátu nepřistál.
Brali jsme to tenkrát jako něco mimořádného.
Pak ale přišly další roky a s nimi další medaile ze světových šampionátů. Zlatá mezi nimi sice nebyla, ale přišly  také individuální  světové medaile!
Neskutečný byl třeba loňský rok, kdy jsme v Krumlově viděli světové stříbro individuální i z družstev a k tomu ještě pět evropských medailí !!

A pak přišel letošní rok...

 

"Suchá" medailová bilance celého Mistrovství Světa 2016 z krumlovského pohledu:

    - 1x individuální zlato

    - 5x zlato ze závodu družstev

    - 1x bronz ze závodu duržstev

Tak, pravda, máme už nějaké zkušenosti, z těch kozlích očí jsme se už asi vykoukali, ale vejrat budeme v krumlově asi opět.
A to pořádně...

 

 

* poznámka pro mladší ročníky či městské kamarády: "puk" zmanená v hovorové řeči označení pro kozla.