SK Vltava

V hlubokém kaňonu, který těsně před Bosenským městem Banja Luka svírá vodnatou řeku Vrbas do úzké peřejnaté průrvy, se rozběhlo třicáté

Mistrovství Světa ve sjezdu na divoké vodě.

Řeka, jejíž charakter je odlišný od českých toků (průtok kolem sta vteřinových kubíků u nás běžně nikde neprotéká a v peřejích už vůbec ne) nebyla našincům neznámou, protože Mistrovství Světa bylo zakončením Bosenské tetralogie - v jednoletých odstupech se zde konal Světový pohár, ME juniorů, ME a nyní MS.

Národní tým zřejmě nic nepodcenil (po zkušenostech z posledního soustředění ani pravidelnou střevní vodáckou desinfekci) a nastoupil do závodu s ne úplně malými ambicemi. 

A v národním týmu také tři krumlováci:

  • Tonda Haleš na singkanoi
  •  Anežka Paloudová na kajaku i na singlkanoi
  •  a dvojice Martin Novák - Tonda Haleš na deblkanoi

První z našinců do závodu nastoupil Tonda Haleš. Po protnutí cílové čáry u jeho času svítila dvojka a nezbývalo, než čekat na čtrnáctku soupeřů startujících za nim. Přes jeho čas se následně přehoupli čtyři závodníci a Tonda si tak z prvního závodu odnesl výtečné šesté místo.

Druhá do bojů zasáhla Anežka Paloudová na kajaku. S ohledem na její současné postavení ve světovém žebříčku startovala třetí od konce a dojížděla tak "do plných". A dojela parádně. Závod s desetivteřinovým náskokem ovládla francouzská kajakářka Manon Hostens (která se kromě sjezdu věnuje také rychlostní kanoistice a za dva měsíce bude v rytmu kokrhání galského kohouta pádlovat v Riu). Závodnice od druhého do šestého místa se ale v patnáctiminutovém závodě vměstnaly do necelých pěti vteřin a mezi nimi byla také Anežka - na šestém místě.

 

Po krátké přestávce pokračovaly závody kategoriemi singlkanoistek a deblkanoistů.

Jestliže byl závod kajakářek výsledkově kolem medailových pozic hodně těsný, pak závod deblkanoistů byl mezi čtvrtým a osmým místem doslova našlapaný.  Pět posádek se zde vtěsnalo do necelých dvou vteřin ! A mezi nimi, do třetice na skvělém šestém místě, posádka Tonda Haleš - Martin Novák.

 

A pak to přišlo...

Závod singlkanoistek vůbec vyrovnaný nebyl.

Tedy, trochu byl, ale jen na prvních dvou místech, ostatní závodnice skončily s poměrně výrazným odstupem.

Těmi, které se spolu  praly o světový titul, byly dvě juniorky mezi ženami a navíc také dvě ze tří závodnic, které nastoupily jak do kajakářského tak do singlkanoistického závodu, navíc to byly ještě dvě kamarádky - Martina a Anežka.

A nás v Českém Krumlově může těšit, že možná o kapičku více sil si do tohoto závodu dokázla uchovat

Anežka Paloudová, která zde vybojovala Titul Mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě.

 

... takovou medaili jsme ještě u nás v Krumlově neviděli.

 

Anežko,

krumlovští "Vltaváci" Ti velice gratulují k tomuto úspěchu, vyjadřují svojí hrdost na tebe a přejí Ti hodně úspěchů v tvém dalším učinkování.


Holky se asi zdravě pěkně vyhecovaly, protože zalétly trať tak, že mezi siglkanoisty by se umístily na 19. a 20. místě.
V závodě se ale dařilo také ostatním českým reprezentantům, což dává zajímavé vyhlídky do dalších závodů šampionátu, zejména třeba do závodů družstev. Takže třeba už brzy...