SK Vltava > Naše výsledky

...je začátek května a kanoistická sezóna pro nás nabírá hlavní proud.

Žákům pomalu končí jarní tréninková příprava a začíná se překlápět do své závodní části.
Jejich starší kolegové jsou ale o krůček dál, když na českých divokých vodách vrcholí boje o reprezentační trikoty pro rok 2016
a nás těší, že toto neubíhá mimo krumlovský zájem.

Naši závodníci již vybojovali první mistrovské medaile tohoto roku a v uplynulém víkendu  již také zasáhli do mezinárodních bojů.

 

Na legendárním Olympijském kanále v německém Augsburgu  bojovali tři našinci pod hlavičkou národní reprezentace na mezinárodních sprintových závodech.
Měsíc před startem Mistrovství Světa se do Bavorska sjela solidní závodnická konkurence a našinci se v ní rozhodně neztratili.

 

Sobotní závod,
který byl započítáván do hodnocení světového žebříčku vyšel výtečně Tondovi Halešovi, který vyválčil třetí místo v závodě singlkanoistů a společně s Martinem Novákem ještě šesté místo v závodě deblkanoí. Martin Novák v individuálním závodě C1 obsadil sedmnáctou pozici.
Třetí náš zástupce, Anežka Paloudová, bral(a) šesté místo v závodě kajakářek a sedmé v závodě singlkanoí.

Nedělní závod,
jenž byl součástí Evropského poháru ve sjezdu, se z krumlovských zástupců vydařil nejvíce Anežce Paloudové, která vybojovala stříbrnou pozici v závodě singlkanoistek. Mezi kajakářkam skončila Anežka (po třech kvalifikačních jízdách :-) ) ve finále sedmá.
Antonín Haleš obsadil v individuálním závodě kanoistů deváté místo a  společně s Martinem Novákem byli šestí na deblkanoi. Martin Novák byl na C1 dvaadvacátý

 

Poměrně výrazný posun přitom zaznamenali naši závodníci ve světovém kanoistickém žebříčku (odkaz dole na stránce).
Nebylo to ale ani tak výkony v Augsburgu, jako posunem časového období pro hodnocení.
To se totiž počítá z výsledků za uplynulé dva roky a nyní právě z hodnocení "vypadly" započítávané body z předloňského MS v italské Valtellině.
Největší posun tak z našich závodníků paradoxně zaznamenal ten, který v Augsburgu vůbec nebyl - Lukáš Novosad.
Neposunul se ale jen tak někam, posunul se dokonce na třetí místo světového žebříčku!
Tak vysoko ještě nikdy žádný krumlovský kanoista hodnocený  nebyl...

On je ale  krumlovský pohled na světové žebříčky ještě veselejší...
Světová kanoistika nyní (minimálně do červnového mistrovství světa)  eviduje krumlovského závodníka dokonce ve třech případech na třetím místě žebříčku ve sjezdu!!
Na třetím místě ženského světového žebříku na kajaku a stejně tak i na třetím místě světového žebříčku žen na singlkanoi figuruje Anežka Paloudová.