SK Vltava

Vody bylo toto léto v české kotlině poskrovnu. Některé závody se z tohoto důbvodu rušily, některé se pro změnu přesouvaly, což postihlo i dorostenecký šampionát ve slalomu a sprintu. V tomto případě pro nás ekonomicky i tréninkově příznivě:

 MČR dorostu ve slalomu a sprintu 2015

se uskutečnilo na umělém vodáckém kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic.

Na terénu pro nás docela známém, i když ne úplně jednoduchém.

 

Do sobotních závodů ve slalomu jsme vyslali čtveřici závodníků.

Třii naši dorostenci naskočili do individuálního závodu. Jelikož slalom u nich v současné době není prioritní kanoistickou disciplínou, motivací pro ně byla vesměs pocitově dobrá jízda a také solidní výsledek pro MČR  v kombinaci.
Čtvrtým krumlovským účastníkem slalomového šampionátu byla Maruška, která se zapojila do závodu družstev.

S úplně novou  lodí (na které ještě nebyl úplně zaschlý lak) si zřejmě docela dobře rozuměla Anežka Paloudová, která si na ní dokonce vyjela bronzovou medaili v závodě singlkanoistek!

Pro náš klub tak po dlouhých 20 letech přibyla mistrovská slalomová medaie z MČR dorostu.

 

Do nedělního MČR  ve sprintu jsme nastupovali v roli momentálně zřejmě nejsilnějšího klubu  této věkové kategorie a této kanoistické disciplíny.

                        Docela nevděčná pozice, neboť překvapit už moc nejde, zato pokazit jde velice snadno...

Naši závodníci se s touto úlohou vypořádali velice zdárně,
 a s přibývajícími závody přibývaly také krumlovské úspěchy:

1. Jenda Klíma druhý na singlu starších dorostenců
2. Vojta Skořepa mistrem singlířů mladších dorostenců
3. Anežka Paloudová celkovou mistryní na kajaku
4. Maruška Mašínová  bronzová mezi staršími kajakářkami
5. Anežka Paloudová mistryní na singlu v mladších dorostenkách
6. Maruška Mašínová  bronzová mezi staršími singlířkami
7. Vojta Skořepa mistrem ČR v kombinaci singlkanoistů
8. Anežka Paloudová bronzová v kombinaci kajakářek
9. Anežka Paloudová mistryní ČR v kombinacisinglkanoistek
10. Hlídka singlkanoistů (J.Klíma, V.Klíma, Skořepa) druhá v závodě starších dorostenců
11. Hlídka kajakářek (A.Paloudová, K.Paloudová, Mašínová) druhá
12. Hlídka deblakanoistů (J.Klíma-Plachtová, Skořepa-V.Klíma, Šotola-Manová) druhá
13. Hlídka singlkanoistek (A.Paloudová, K.Paloudová, Mašínová) druhá (byť v tomto případě děvčata "utrpěla" druhou pozici)

 

Loni jsme z dorosťáku přivezli deset medailí.
Letos dokonce ČTRNÁCT !

Společně s květnovým šampionátem ve dlouhém sjezdu tak naši dorostenci
v letošním roce posbírali DVACET PĚT MISTROVSKÝCH MEDAILÍ !!

...naše momentálně nejúspěšnější věková skupina.

Nejúspěšnější věková skupina je to také v republice:
Ve Vrbném se vyhlašovaly také České poháry dorostu, kde si naši závodníci odnesli jeden celkový zlatý pohár (Anežka na kajaku) a dva stříbrné (Jenda a Anežka na singlkanoiích) a dalších šest umístění v první desítce.
Při součtu všech oddílových bodů dosažených v Českém poháru dorostu ve sjezdu, pak naši dorostenci v rámci republiky s přehledem zvítězili !
      (1.SK Vltava Český Krumlov 3141 bodů , 2. UP Olomouc 2630 b., 3. KK Brno 2245 b., 4.  VS  Litovel 2051 b.,  5. Dukla Brandýs - 1549 b., ...)
Větší či menší počet bodíků na tuto kopičku přihodili:
Anežka Paloudová, Marie Mašínová, Karolína Paloudová, Jan Klíma, Vojtěch Skořepa, Pavel Klein, Vojtěch Klíma, Alexandra Plachtová, Štěpánka Manová, Antonie Staňková, Jakub Mareš, Markéta Bauerová, Tereza Hlavničková.

 

Naši junioři, gratulace patří Vám !!

 

 

 

 

Oficiální informační systém regionu Český Krumlov