SK Vltava > Naše výsledky

V porovnání s předchozími roky trochu prořídlá krumlovská sestava vyrazila do Brandýsa nad Labem, kde se letos konalo

MČR žáků ve slalomu a sprintu

a kde po dva víkendové dny bojovali žáci o republikové tituly.
Pro nás byly ty dva dni úplně rozdílné.

 V sobotu, kdy se závodilo ve slalomu, svítilo sluníčko, na břehu se chodilo v tričku a šortkách a naši záviodníci se umisťovali spíš na chvostu výsledkových listin.

V neděli, kdy se závodilo ve sprintu, skokově spadly teploty ovzduší, na břehu se postávalo v svetrech, kabátech, dekách a kuliších a naši žáci stoupali na stupně vítězů.

Čekali jsme úspěchy ve sprintu především od tahounů Vojty Klímy a Pavla Kleina, ale překvapivě nejčastějším okupovatelem stupňů vítězů se stal náš ssinglíř Kuba Mareš, který si dopádloval pro dva individuální tituly (C1 a C2) v mladších žácích, jedno stříbro v hlídce a dvakrát si vyskočil pro stříbrný pohár za konečné hodnocení ČP mladších žáků (C1 a C2 s Terezou Hlavničkovou).

Pavel Klein zlepšenou druhou jízdou urvall sprinterský titul v závodě kajakářů.
Společně s jeho titulem z žákovského klasického závodu má tak po dloouhých letech  krumlovská kanoistika svého mistra také v nejprestižnější (nebo asi lépe označeno nejobsazovanější) kanoistické kategorii, kterou je mužský kajak!
               ...byť je to "jen" v žákovském podání.
Pavel Klein také s plným bodovým ziskem zvítězil v konečném hodnocení Českého poháru žáků, kde se mu podařilo zvítězit šestkrát ze sedmi konaných závodů.

Vojta Klíma bral v Brandýse bronz. Z pohledu českého poháru žáků byl toto pro něj jediný výsledek, kdy nestál na nejvyšším stupni a tak také on ale s plným bodovým ziskem zvítězil v konečném hodnocení českého poháru žáků.

Pavel Klein s Vojtou Klímou a zmíněným Kubou Marešem vybojovali stříbro v hlídce kajakářů.
V singlkanoistické hlídce se tito tři s nejlepším časem nevešli do intervalu na cílové lajně a skončili tak tento závod s diskvalifikací...

Úspěšně zvládl Brandýské závody také Eda Furiš, byť v jeho případě šlo především o získávání zkušeností.