SK Vltava

V polovině září jsme vyrazili na tradiční "mládežnický" kanál pod hrad Křivoklát, kde se konalo

Mistrovství ČR dorostu ve slalomu a sprintu na divoké vodě.

Posbírali jsme většinu našich dorostenců a vyrazili do Křivoklátského podhradí. Den před tím a celou cestu pršelo, ve středočechách asi víc než u nás a jak jsme se blížili k Berounsku, tak se škarpy kolem cesty měnily na potůčky a potoky. Korytem říčky Litavky, kde je jindy vody po kotníky, se nyní valila mocná řeka a trochu jsme s napětím sledovali, co bude v Berounce. Bylo tam vody dost. Páteční průtok kanálem byl pořádný, v soboty na závody ale bylo vody daleko více. Vracáky se zkracovaly a ve spodní části kanálu už ale žádné nebyly. 

Šampionát začal tradičně sobotními slalomy.

Do těch jsme nasadili šestici závodníků. Na přední pozice ve slalomu jsme si naděje moc nedělali. U mladých borců šlo spíš o seznámení s prostředím, ti ostřílenější trochu pošilhávali po dobré pozici do kombinace. Získali jsme jednu medaili za hlídku 3xC1 (nutno dodat, že trochu se štěstím, když naši borci během jízdy předvedli nevídaný prvek šplhu po hrázce a rozhodčí nám z důvodu zřejmě špatné komunikace mezi sebou nezapočítali "kuli na čtyřce")

Sprinty, (sjezdy) to je naše v poslední době silná disciplína.

Byla i na Křivoklátě.

Průtok v horní části kanálu sice trochu zaskočil Sašu a Haidi, ostatní se s tratí potýkali zdárně až výtečně.

První cinknutí přinesla první kategorie - C1muži - Jendovo stříbrné.

Pak už to cinkalo zlatě zásluhou Áni na kajaku u na kanoi.

Obdobně jako doma na dorosteneckém šampiotátu v dlouhém sjezdu měla smůlu Maruška. Její smůla spočívala v chybějících soupěřkách a tak se ani pod Křivoklátem neotevřely závody věkové kategorie starších dorostenek.

Hlídek jsme postavili celkem pět. Největší ambice jsme dávali do hlídky singlkanoistů, která "papírově po individuálních závodech" měla sahat po celkové špici. Naši elitní singlíři se do sebe v závěru trati trošičku zamotali a dvě hlídky je předjely. Jedna ale byla z kategorie "starších" a tak naši singlíři brali stříbro v mladších dorostencích. Stříbro přidali ještě deblíři a bronz doplnily kajakářky a druhé singlířské družstvo, závodící v kategorii starších dorostenců.

Dvě stříbrné medaile dostala Áňa ze šampionátu v kombinaci (K1ž i C1ž) a dorostenci se tak stali v našem klubu letos medailově nejúspěšnější věkovou skupinou.
Při dorosteneckých republikových mistrovstvích letos posbírali OSMNÁCT medailí.

- článek v Deníku
- zpráva na svazovém webu
- TV šot ze závodů (čas 3:20)
- výsledky: - slalom, slalom hlídky
               - sprint, sprint hlídky
               - kombinace
- fotogalerie - TP (slalom)
                  - Pája