SK Vltava

(upraveno 16.1.)

Reglement Mezinárodní kanoistické federace, vydal jasnou směrnici:

Akcí spadajících pod řízení ICF se lze zúčastnit pouze s bezpečnostní výbavou, u které je garantovaná funkčnost. Nově tedy závodníci mohou od letošního roku závodit pouze s bezpečnostním vybavením (myšleno helmu a plovací vestu), kterému byl přidělen certifikát ICF pro závodění.

Český svaz kanoistiky, který spadá pod ICF, by měl tuto klauzulku následně zařadit do svých pravidel, což se dle důvěrných informací záhy stane.
      Dosavadní znění pravidel pro závodění na českých vodách je ve výtahu dané problematiky k prohlédnutí zde
      Koho to případně zajímá, jako že závodníky by asi mělo, tak celé 
znění pravidel je případně zde + dodatek
      Obsah zmiňované normy na helmy je např. 
zde. Obchod s normami je velký byznys, proto celá norma k veřejnému
       prohlédnutí nikde není...

Seznam vest a helem, které obdržely certifikát ICF není velký, můžeš si jej prohlédnout zde.

     Dá se asi předpokládat, že se  i další výrobci chytnou za nos a certifikát pro své výrobky obstarají,
     ale to asi bude nějakou chvíli trvat...

Pokud se chceš vyvarovat zmatků a prázdných prodejních skladů, až začne letos dané pravidlo platit na všech závodech ČSK, či následně chceš nastoupit do  závodu bez pocitu nejistoty případné diskvalifikace, měl by sis vcelku urychleně začít v uvedeném seznamu hledat tobě vyhovující vybavení !!

Pokud jsi členem našeho klubu, mohl bys využít slevy pořízení svého vybavení při hromadné objednávce. Musíš se ale nejpozději do konce ledna zapsat do této tabulky, kde máš možnost výběru ze dvou vest a jedné helmy. Ceny budou při této hromadné objednávce (o dost) nižší, než které se tam uvádějí.

Zřejmě bude možné do této naší hromadné objednávky zahrnout i jiné certifikované vesty a helmy, ale pouze takové, které jsou v  sortimentu Reglisse  a v omezeném případně také HIKO.

Jak je uvedeno v pravidlech ČSK, za dodržení bezpečnostních ustanovení zodpovídá vedoucí družstva. Pro krumlovské závodníky, kteří hodlají letos nastoupit do závodů Českého poháru (ve sjezdu), proto vydal šéf krumlovské sjezdové sekce povinnost obstarat si pro letošní závody certifikované vybavení ICF.