SK Vltava

Přelom letošního srpna a září znamenal nejen v českých vodáckých kruzích pohotovost.
Tento termín znamená sice pohotovost každoročně, neboť jednou v roce teče "Lipno".
Hlavní náboj letošní výpusti tohoto velerybníka byl ale trošku jiný...

 Lipno teklo, hlavní akcí při něm letos bylo

 Mistrovství Evropy v raftingu,

kterému navíc s týdením předstihem předcházelo

 Mistrovství světa juniorů a veteránů v raftingu

konané převážně na novém Českovrbenském kanále.

Je nasnadě, že jsme při tom nemohli chybět...
Předpokládá se, že když tyto vrcholné akce máme za barákem, tak se nějakým způsobem zapojíme (třeba v roli diváků).

Při vývoji českého raftingu v poslední době by ale bylo spíš nečekané, kdyby se někdo z našich zástupců neobjevil při těchto akcích v závodících posádkách.

Nečekanost nepřišla...
Ve dvanácti českých reprezentačních raftech bylo na těchto dvou akcích dohromady 56 pozic. Na sedm z nich usedl člen našeho klubu.

Dařilo se náramně !!

V českém raftu při juniorském světovém šampionátu pádlovali Tonda Bojler Haleš a Martin Piškot Novák. Kluci se přičinili o to, že český raft z tohoto šampionátu udělal vcelku nezajímavou záležitost. Resp. zajímavá soutěž to asi byla, ale až při soubojích o druhé místo. To první totiž ve všech disciplínách bylo obsazené - našimi...

Obdobný styl použil při šampionátu "masters" také raft českých veteránek, ve kterém pádlovala Evka Vávrová. Stejně jako mladíci, také české dámy si na krk postupně navěšely všech pět zlatých medailí. Situaci jim sice trochu usnadnilo prořídlé startovní pole, což však tento úspěch v žádném případě nesnižuje!

Při Mistrovství Evropy žen v šestkovém raftu jsme drželi palce zejména druhému českému raftu, ve kterém hlavně ve sjezdových disciplínách z pravého háčku diktovala tempo Lenka Muška Lagnerová. A diktovala parádně, neboť tento raft vybojoval titul absolutních mistryň Evropy!

Druhý český raft v mužské kategorii čtyřčlenných raftů ME zaplnili naši členové výrazně. Tonda Bojler Haleš, Tomáš Zajda Saiko a Libor Šampus Peška si v něm kromě placky za sprint a sjezd vyjeli také bronzovou medaili v absolutním hodnocení !