SK Vltava

Obnovená brněnská závodní trať „Na Riviéře" na řece Svratce byla dějištěm

Mistrovství ČR žáků ve vodním slalomu a sprintu

tož, vyrazili jsme tam také...

Pokud se týká přípravy, tak v našem případě měla určitě prim příprava materiálová. Poměrně silný arzenál jsme měli pro sjezdové disciplíny, když Sádlo dětěm na vlek navázal, co nejlepšího v loděnici zrovna našel... Lehce dramatická se ale ukázala situace při odjezdu. Řádně jsme se přihlásili na závody v plné mládežnické sestavě. Po nějakém čase ale vypadnul Jenda, když mu ošetřující lékař objevil nějaký úraz na koleně. Při samotném odjezdu se pak nějak šprajcnul Vojta, že také nepojede. Takže  jsme vyrazili bez něj s dvěmi dětmi a jedenácti loďmi na vleku - celkem luxus...
Zas tolik jsme toho ale neujeli, když jsme dostali zprávu, že si to Vojta rozmyslel a míní nás dohnat. Stalo se a tak jsme nakonec přeci jen do Brna frčeli alespoň se třemi dětmi (a těmi jedenácti loďmi). Cesta by byla docela v pohodě, kdyby se na Vysočině nerozhodli, že na sklonku léta ještě stihnou proasfaltovat všechny silnice. Vysočinu jsme projeli v podstatě po samých objížďkách a v hloubi večera dorazili do Brna.

 V Brně nás čekal neznámý, ale zejména pro žáky krásný vodácký terén, který místní zvou Riviéra a který je zasazený do skoro až romantického říčního údolí řeky Svratky. Bohužel tu romantiku člověk vnímal jen těsně u řeky. Když vylezl od vody 20 metrů prolezl stáňkou s houštinkou, rázem se ocitl na rozšířeném odstavném pruhu čtyřproudového městského okruhu, za kterým se tyčila silueta kapacitního parkhausu a kde už to až taková romantika nebyla... Skoro až mysticky se zde průlezem díry v plotě člověk ocitl v úplně jiném prostředí. 

V úvodním sobotním dni byly na pořadu závody ve vodním slalomu. 
Dětem se v individuálních závodech docela dařilo, i když na medaili se jim dosáhnout nepodařilo. Nejblíže k ní byla Áňa na kanoi, která trošku pomotala úvodní přesazené branky a skončila na svém letošním tradičním čtvrtém místě mezi mladšími žákyněmi.
Solidní výsledky podávali také ostatní. Poměrně dobře na kajaku zajela také Kája i Vojta a Tom.

V druhé části dne proběhly závody hlídek a děti se dočkaly medaile. Dokonce hned dvou, i když mezi singlkanoisty jim to ulehčili soupeři tím, že moc hlídek v mladších žácích neposkládali.

V neděli se "Na Riviéře" sprintovalo - a to platí jak o dětech na lodích, tak i o dospělých s loďmi v rukou na břehu. Nanominovali jsme děti kam to šlo a jelikož závody sledovaly jeden za druhým, nezbylo, než jim trochu helpnout s vynáškami. Pro povzbuzení byl u cíle sprintu, v místech, kde se vytahovaly lodě na břeh ( na ten odstavný silniční pruh), krásný big-board s běžcem a textem cosi o běhu kolem Brna...

 V individuálních kategoriích se zadařilo v krumlovské momentálně „výstavní" disciplíně - ve sjezdu na kanoi , kde Áňa vybojovala druhé místo a Vojtovi utekla medaile o jeden záběr (necelé tři desetiny sekundy). Áňa pak přidala ještě bronzovou medaili za sprint na kajaku.

Ve sprintovém závodě družstev jsme postavili dvě hlídky. Podle výsledků individuálního závodu jsme si brousili zuby na úspěch děvčat, ale ty skončily nakonec čtvrté. Cinklo opět na singlech, kde jen "hodiny" Káji uprostřed trati přeměnily stříbrný lesk na bronzový.

Několikerým loďonosným sprintem lehce unavený šéftrenér Jehlík pak s kofolou v ruce začal bloumat cosi o početní řadě v zisku medailí, kdy loni se krumlovská  dítka vracela ze žákáče s dvěmi medailemi, letos s pěti ...

Z výsledků:

   MČRž 2011 ve slalomu:
   K1 ml. žáci: 19. V.Skořepa, 23. T.Koudelka
   K1 ml. žákyně: 6. A.Paloudová, 8. K.Paloudová
   K1st.žákyně: 13. V.Koudelková
   C1 ml. žáci: 10. V Skořepa
   C1 ml. žákyně: 4. A Paloudová
   3xK1 ml. žáci: 3. SK Vltava Č.Krumlov (A+K Paloudovy, T.Koudelka)
   3xC1 ml. žáci: 2. SK Vltava Č.Krumlov (A+K Paloudovy, V.Skořepa)

   MČRž 2011 ve sprintu:
   K1 ml. žáci: 10. V.Skořepa, 14. T.Koudelka
   K1 ml. žákyně: 3. A.Paloudová, 7. K.Paloudová
   K1st.žákyně: 10. V.Koudelková
   C1 ml. žáci: 4. V Skořepa
   C1 ml. žákyně: 2. A Paloudová
   3xK1 st. žákyně: 4. SK Vltava Č.Krumlov (A+K Paloudovy, V.Koudelková)
   3xC1 ml. žáci: 3. SK Vltava Č.Krumlov (A+K Paloudovy, V.Skořepa)

Odkazy:

Zapsal: Palouďák