SK Vltava

Máme mistryni Evropy ve sjezdu !

V premiérovém oficiálním mezinárodním mistrovském závodě singlířek se potvrdilo, že singl je Českou doménou.

Pro zlatou medaili si dopádlovala krumlovská kanoistka - Hanka LULU Peterková !!

Vynikající sedmou pozici navíc při svém premiérovém startu mezi dospělými vybojoval singlíř Tonda BOJLER Haleš !!

 

Od našeho zpravodaje Sádla přímo z dějiště šampionátu :

Serbia news  - 11.5.2011 :

Hana Peterková nastoupila do závodu s ambicí potrápit francouzskou singlkánoistku a co nejvíce se jí přiblížit. Singlířka ze země galského kohouta jednoznačně opticky Hanku při tréninku dávala a v týmu se počítalo spíše se stříbrem „když to půjdu dobře". Ještě ráno se Hance při tréninkové jízdě moc nedařilo a dala "krysu", vodní stav totiž po vydatném dešti vzrostl a na trati se objevilo několik mega vln. Hanka takticky těsně před startem změnila loď a jela na typu stabilnějším a toto ji přineslo větší jistotu a tak mohla do závodu dát všechno.
Ještě na posledním mezičase jela „plichtu" ale závěrečná rovinka se jela rozhodně po taktovkou „Lulu". 7 vteřin rozdíl na francouzsku byl zasloužený. Jako třetí dojela italská kanoistka.
Haleš si v předmaturitní přípravě odskočil na ME a šoupnul si tak premiéru mezi dospělými a hned jako nejlepší Čech v kategorii dojel na parádním 7 místě. „Trošku mě mrzí vteřinová ztráta na 6 místo, ale co se dá dělat" řekla Tonda po závodě. Vítězem se stal několikanásobný mistr světa Emil Milihram z Chorvatska.
Zítra se jedou hlídky .