SK Vltava

STRUŽNICKÁ PEŘEJ 2011

Na sever vlasti, do Stružnice u České Lípy, se sjeli mladí slalomáři, aby zde úvodními dvěma závody zahájili nejvyšší dlouhodobou žákovskou soutěž, letošní Český pohár žáků ve slalomu.
Původně jsme jsme to chtěli vzít časovou i místopisnou oklikou přes Paraplíčko a trochu tam dva dny pojezdit, ale Všemohoucí to chtěl jinak, poslal k nám nějaké viry a tak jsme nejprve odložili tu okliku a následně i některé členy, aby v pátečním večeru do Stružnice s trenérem a doprovodem dorazili čtyři žáčci a jeden předžáček.

První závody sezóny znamenaly trochu rozkoukávání... vzpomínání na to, jestli se po proudu jezdí mezi zelenýma nebo červenýma tyčkama, jak je to s těma druhýma a atak podobně.

Stavitel trati navíc ty tyčky zašmodrchal trochu složitěji, než je tomu u naší loděnice a tak občas přilítla i nějaká ta "kule".

Zas tak tragické to ale nebylo...
V kategorii starších žáků nastavil Jenda tři dny staré kanoi závodní normu na pěkné sedmé místo.
Jeho mladší kolega Vojta Skořepa zaznamenal od loňska výrazné zlepšení a zabydlel se ve druhé desítce startovního pole mladších žáků.
Mezi děvčaty si v kategorii mladších žákyň si nakonec docela dobře vedla Áňa, byť možná někde  ve skrytu duše pomýšlela na maličko lepší než páté místo, tak ho v neděli o jeden stupínek vylepšila (tak...jen tak dál!).
Kája ve svém prvním žákovském závodě uzavřela první desítku, v neděli pak i s kolí skončila kousek za ní.


V  závodě předžáků válčil na Ploučnici Vojta Klíma a největší problém mu (jako loni) dělalo vyznat se v brankách...