SK Vltava > Aktuality 2010

Příprava na zeleném ostrově

Irsko 2011

Po vzoru loňského modelu i letos se vypravila skupina krumlovských vodáků na tréninkový kemp a závody do Irska.

Spolupráce mezi Irským vodáckým klubem WWKC Dublin a SK Vltava Český Krumlov přínáší své ovoce.
Zatímco v minulé sezóně jsme pomohli s transportem a celkovou logistikou Irské skupince kanoistů na závodech u nás na Lipně a sprintových pohárech v Roudnici a Veltrusech, v únoru hostili zahraniční kolegové členy SK Vltava Č. Krumlov na závodech na řece Inny.

Po vydatných deštích stoupla řeka Inny v místě závodu a terén byl proto velice kvalitní. Pro naše borce to byl na začátek sezóny pěkný krok a přinesl hned několik zajímavých umístění.

Drobek na kajku v nedělním závodě hlavně sbíral zkušenosti a skončil v druhé polovině startovního pole, ale sobotní exhibiční závod v centru Dubliny si vychutnal a dojel si pro životní druhé místo. „ Jsem velice spokojený a svůj výkon si velice považuji" řekl po závodě nečekaný medailista do kamery .

Vlajkovou disciplínou jsou pro Krumlováky kánoistické disciplíny. Mezi deblkánoisty  nenašla přemožitele nově vzniklá posádka Houmli - Karel Rašner, která brala zlato. Druhé místo dvojice Zajíc - Pupek a hlavně drobný časový odstup od vítězů je parádní nástup do sezóny těchto borců.

Singlkanoím kraloval Sádlo, kterému na paty šlapal reprezentant Tomáš Kejklíček z Pardubic. Slibně má rozjetou sezónu i  Piškot, naše mladá posila na letošní sezónu.
„Hlavní soupeř Conor Healy mě sice porazil, ale vím, že mu porážku vrátím" adresoval na soupeřovu stranu Piškot.
„...začíná jezdit agresivnějším stylem jízdy a je jen otázkou času, kdy se Novákovi podaří zajíždět kvalitní výsledky" komentoval Sádlo výsledky Piškota.

Pomalu si začínáme zvykat i na novou kategorii ženské C1 a C2, kde jsme měli zastoupení v podání Lulu a Báry.
„Děvčata mají nemalé cíle pro letošní rok hlavně v raftingu a tak doufáme, že jim irské podnebí prospělo a budou pokračovat v tvrdé tréninkové práci" řekl  a celé to sem

zaznamenal Sádlo.