SK Vltava > Aktuality 2010

MČR žáků

První zářijový víkend se do Strakonic sjeli žáci z celé republiky, aby si to mezi sebou rozdali o kanoistické republikové tituly. Náš oddíl do tohoto klání vyslal čtyři žáčky a pro všechny to znamenalo první zkušenost s tímto typem závodu.
Samotnému závodu předcházelo poměrně znatelné ochlazení ovzduší, nakonec ale ani nesprchlo a v neděli se dokonce závodilo pod příjemným slunkem.
V sobotu se ve Strakonicích rozdělovaly medaile za slalom, v neděli za sprint a kombinaci.
Z našich žáků vyrazili první do bojů Jenda a Vojta na kajacích. Zajeli tak nějak dle svých možností (byť ve Vojtových možnostech je určitě jízda bez kule) a umístili se na 18. resp. 33. místě. V dopoledni se představila ještě Áňa se svou novou parťačkou, brandýskou Adélou, na deblu. Holky spolu seděly poprvé na lodi, trať zvládly „celou", ve druhé jízdě se zlepšily o pětadvacet vteřin. Mezi kluky deblíři skončily na šestém místě. Odpoledne vstoupily do své hlavní kategorie Áňa a Verča na kajaku a Jenda na singlu. Áňa byla nakonec pátá, Verča o deset míst za ní a Jenda skončil mezi singlíři rovněž pátý.
Den uzavřely závody družstev. Do toho našeho jsme postavili Áňu, Jendu a Vojtu . V brankách se točili až překvapivě hezky a nakonec se z těch jízd vyklubal bronz ! Po delší době jiná než veteránská slalomová medaile pro oddíl !

V neděli byl na pořadu mistrovský závod ve sprintu. Na sjezďácích naši žáčci teprve začínají jezdit, takže jsme žádný oslnivý úspěch nečekali. Takový Vojta seděl při sobotním večerním tréninku na sjezďáku podruhé v životě a nakonec se rozhodl, že závod přeci jen absolvuje na tomto typu lodě.
A udělal dobře. Z našich čtyř zástupců dosáhl nejlepších časů, celkově skončil dvanáctý a Jenda šestnáctý. Mezi děvčaty dopádlovala Áňa devátá a Verča dvě místečka za ní. V závěrečném klání se opět bojovalo v hlídkách . Do té naší se tentokrát nominoval Vojta, Áňa a Verča. Po prvním kole ztráceli na bronz necelou vteřinku, druhé kolo se však soupeřům povedlo lépe a pro naše barvy zbyla brambora...

 

Zapsal: Palouďák

 

Odkazy: