SK Vltava > Aktuality 2010

Voda, voda a zase voda...

Před čtyřmi týdny jsme byli na závodech v Písku. V noci tam stoupla voda o dva metry a nedělní závod byl zrušen.
Před třemi týdny jsme byli na závodech v Kroměříži. Celou dobu pršelo a přes noc tam vždy stoupla voda. V neděli už vracáky v řece nebyly ale dráty visely dost vysoko, tak se závody odjely.
Před dvěma týdny jsme byli na závodech v Opavě. Přijeli jsme a den a noc nepřetržitě pršelo. Dráty tam nebyly, protože se závodilo ve sjezdu. Dvě přehrady nad tratí ty velké vody obstojně pochytaly...

Slalomy v Plzni pod Borskou přehradou

Před týdnem jsme byli na závodech v Plzni. Přijeli jsme a pršelo celou noc. Ráno teklo v korytě vody požehnaně.  Závodí se tam hned pod přehradou a v devět ráno hrázný utáhnul kohout tak, že branky neplavaly v řece a mohlo se závodit. Tamní klání bylo hlavně ve znamení kanoistického potěru.  V sobotu byl na pořadu poslední díl Českého poháru předžáků, v neděli předžákovský mistrák. Z Krumlova se tam ukázali čtyři prckové. Kája byla v sobotu pátá a celkově v devítidílném poháru skončila na osmé pozici. V její „pohárové kolonce" je však dost nul za neúčast, obdobně jako u ostatních krumlovských mrňousků. „Tom Koudy junior" byl v sobotu jedenáctý a celkově v předžákovském poháru skončil desátý (asi, ještě to upřesním). Benjamínci Vojta Klíma a Sam Koudelka se poskládali v sobotu na 17. a 19. místě, což jim celkově pomohlo k 22. a 23. (také ještě upřesním) pozici v poháru.

V sobotu se jel také sjezd. Prcci sprint na slalomkách, ostatní štreku na sjezďácích.  Na sjezdařský stříbrný stupínek vyběhla Kája v předžačkách a Áňa v ženách (byly tam jen 3 :-)) ).

Voda se do přehrady hrnula dál a  hrázný vzkázal, že jí v neděli přiškrtí jen na tři hoďky. Závodilo se tedy bez nějakých zdržovaček. Voda ale pak začala téct přes přehradu „horem" a tak ti poslední  jí měli o trochu víc, nicméně druhé jízdy stihli všichni. Kája byla v tom prckovském mistráku čtvrtá,  „Tom Koudy junior" desátý, Vojta čtrnáctý a Sam sedmnáctý.

Po součtu soboty a neděle zbyly nějaké ceny pro Koudyho seniora a Zdeňka Grosmanna (druhý a třetí starší veterán), Áňu a Kačku (druhá a třetí žačko-dorostenka) a také pro třetí debl mezi mládeží: Jenda-Áňa.

Oštít města Benátek

Minulý víkend jsme vyrazili na tradiční srpnové "Benátky". Dorazili jsme na místo - a překvapině - začalo pršet. Ráno místo „tradičních" 8-10 kyblíků teklo v řece asi 40. Přes korunu jezu se dalo jet tentokrát kdekoliv...

Tento závod byl mistrákem pro změnu pro veterány. Začalo se závodit a voda stále stoupala, což mělo zajímavé efekty. Například po hodině závodu uplaval v jezu zaseknutý strom, který vytvářel  jediný vracák pod korunou jezu. Rázem se tak protivodná branka č.8 ocitla v dost silném a měnícím se proudu. Smůlu tak měli ti, kteří první jízdu totálně pomrvili (to jsem byl například já). V úvodu druhých jízd branka ještě jakš-takš projet šla, voda ale stoupala dál a  v závěru bylo každé její jakés-takés projetí odměněno bouřlivým potleskem všech přihlížejících na břehu. Pro odpolední kategorie „žiry" trochu pošoupala některé branky, aby byly trochu jetelené a holky a singlíři vyrazili do bojů. Nicméně voda stoupala dál a například další vracák pod přemístěnou brankou č.8 začal postupně mizet a pak pomalu se měnit na docela dravý pulsující proud... Pro druhé jízdy předžaček a singlířů začala voda (cca 60 kubíků ?) smáčet spodní konce branek a my, u cíle sedící diváci, jsme tak vyslechli dost jadrných a peprných výrazů z úst starších singlířů směrem k rozhodčím. Nicméně závody se s takto staženými brankami dojely a mohlo se vyhlašovat.

Z mistrovského závodu veteránů do Krumlova putovaly dvě placky. Koudy byl druhý nejlepší starší kajakář (a to jezdil skoro s úsměvem) a rovněž náš předseda Mirek prokázal solidní výkonnost vydobytím bronzu v nejstarších veteránech!
V mladších veteránech nám necinklo ani náhodou (startoval jsem tam totiž jen já :-)) , ale snaha byla - koukni).

Nějaké pódiové pozice jsme urvali i v ostatních kategoriích. Kája (foto ze závodu) byla třetí předžačka, Áňa (foto nebo jiné foto ze závodu) byla třetí mladší žákyně  a Kačka (foto) byla stříbrná mladší dorostenka.

Večer proudilo řekou přes 120 kyblíků a osud nedělního závodu se začal viklat. Ráno voda v řece sice trochu opadla, vracáků ale v silném proudu moc nebylo. Hlasování zástupců oddílů dopadlo v poměru 9:7 pro konání závodu, nicméně v zápětí hlavní rozhodčí prohlásila podmínky jako neregulérní a jelo se domů...

Tento víkend se na žádné závody nechystáme. Pět uplynulých nedělí byly sjízdné všechny potoky v okolí. Že by se nám poštěstilo i nyní v „nezávodním" víkendu? 
Předpověď: slunečno, 29°C

Zapsal: Palouďák, 18.8.2010

Odkazy: