SK Vltava > Aktuality 2010


Závody EP Veteránů a ČP  žáků v Roztokách pod Křivoklátem

Za účasti kanoistů z šesti států proběhl 25. - 26.června 2010 na slalomové trati ve středočeských Roztokách  25. ročník Křivoklátských slalomů. Závody byly započítávány do Evropského poháru veteránů, součastně zde proběhl také 3. a 4. závod Českého poháru žáků.

  Mezi veterány nejstaršími (nad 55 let) vybojoval Předseda 3. místo v pátečním obřím slalomu a stejnou pozici ukořistil i v sobotním a nedělním slalomu. Bohužel pořadatelé šetřili na cenách a jeho kategorii sloučili s borci o něco mladšími, kteří jej odsunuli "pod bednu". Koudy závodil jen v pátek a sobotu a byl v obou dnech čtvrtý mezi "normálními" veterány. Palouďák válčil hlavně sám se sebou. V sobotu docela slušně, v neděli prachbídně, ale byl pořád někde kolem 13. místa.

Vojta Skořepa na poslední chvíli z účasti cuknul a tak z našich žáků závodila jen Áňa a Jenda. Pro oba to byl premiérový dvojzávod v nejvyšší domácí žákovské soutěži a zároveň premiérové závody na těžší kanálové vodě. O obtížnosti tratě (nebu spíš terénu)  pro nejen naše novice mezi žáky svědčí např. skutečnost, že při sobotním závodě z celého startovního pole mladších žákyň pouhé tři kajakářky neměly penalizaci za neprojetou branku a mezi mladšími žákovskými singlíři se takový našel dokonce jen jediný !

  Áňa měla v sobotu dvě kule (byť si jednu si udělala sama nešťastným odhozením tyčky), ale i to jí stačilo na 5. místo; v neděli projela celou trať a posunula se těsně pod stupně vítězů na čtvrté místo. Jenda v sobotu na kajaku také dvakrát "kulil" a byl devatenáctý, v neděli (už bez kule) skončil jedenáctý. Výsledkově byl Jenda úspěšnější v daleko menší konkurenci singl-kanoistů, kde byl dvakrát čtvrtý.  Jeho start na singlu však měl hlavní téma učení se jízdy na "kudrnaté" vodě.

 

Palouďák, 30.6.2010

Fotogalerie ze závodů
Výsledky na stránkách svazu 

Oficiální informační systém regionu Český Krumlov