Sportovec Českokrumlovska za rok 2023

Ve středu 14.2.2024 proběhlo v prostorech Prokyšova sálu vyhlášení nejlepších sportovců Českokrumlovska za rok 2023. Mezi vyhlášenými nechyběli ani letos naši sportovci. Vyhlášenými byli Karolína Paloudová, Kristina Novosadová a Adam Ondřich.

Karolína Paloudová

Karolína Paloudová je členkou sportovního klubu SK Vltava Český Krumlov, její hlavní sportovní disciplínou je sjezd na divoké vodě. V roce 2023, kdy opouští věkovou kategorii U-23, se jí podařilo získat několik výtečných umístění na domácí i mezinárodní scéně.

„Doma“ Karolína letos vybojovala titul vicemistryně republiky (K1 ženy) a podílela se na zisku několika oddílových medailí v závodě družstev.

Hlavními závody sezóny ale pro ní byly především dvě vrcholové mezinárodní akce:

Při Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě, které se uskutečnilo v červnu v Makedonském Skopje, byla hlavní disciplínou Karolíny Paloudové kategorie „kánoe ženy (C1)“, kde obsadila výtečné sedmé místo. Výsledkově se jí ale více dařilo v doplňkové kategorii „kánoe dvojice – ženy (C2)“, kde společně s oddílovou parťačkou Kristinou Novosadovou vybojovala bronzovou medaili z klasického závodu a také čtvrté místo ze sprintu.

Druhým vrcholem roku bylo Mistrovství světa kategorie U-23, které se uskutečnilo v červenci v České Republice v Roudnici nad Labem. Karolína zde vybojovala bronzovou medaili ze závodu singlkanoistek (C1), kterou doplnila titulem Mistryně Světa ze závodu družstev singlkanoistek, na kterém se podílela jako členka tříčlenného družstva.

Na sklonku srpna na sebe upozornila Karolína Paloudová ještě jednou. Po téměř dvaceti letech se závody Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě vrátily do České Republiky a Karolíně se podařilo získat stříbrnou medaili v závodě Světového poháru na téměř domácí trati pod Lipnem.

Dosažené nejvýraznější sportovní úspěchy v roce 2023:

• ME ve sjezdu na divoké vodě, kategorie C2-ženy – 3. místo
  • MS U-23 ve sjezdu na divoké vodě, kategorie C1-ženy – 3. místo
  • MS družstev U-23 ve sjezdu na divoké vodě, kategorie 3xC1-ženy – 1. místo (členka družstva)
  • Závod SP ve sjezdu na divoké vodě kategorie C1-ženy – 2. místo
  • MČR ve sjezdu na divoké vodě kategorie K1-ženy – 2. místo

Kristina Novosadová

Kristina Novosadová je členkou sportovního klubu SK Vltava Český Krumlov, její hlavní sportovní disciplínou je sjezd na divoké vodě. V letošním roce, kdy vstoupila do seniorské věkové kategorie, se jí podařilo získat několik výtečných umístění na domácí i mezinárodní scéně.

Hlavními závody sezóny ale pro ní byly především tři vrcholové mezinárodní akce:

Při Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě, které se uskutečnilo v červnu v Makedonském Skopje, byla hlavní disciplínou Kristiny Novosadové kategorie „kajak ženy (K1)“, kde obsadila výtečné deváté místo. Výsledkově se jí ale více dařilo v doplňkové kategorii „kánoe dvojice – ženy (C2)“, kde společně s oddílovou parťačkou Karolínou Paloudovou vybojovala bronzovou medaili z klasického závodu a také čtvrté místo ze sprintu. V závodě družstev kajakářek ve sprintu se potom Kristina jako členka tříčlenného týmu podílela na zisku Evropského titulu pro ČR.

Druhým vrcholem roku bylo samostatné Mistrovství světa ve sprintu na divoké vodě, které hostil vodácký „Eiskanal“ v německém Augsburgu. Kristína se v něm umístila na třináctém místě vindividuálním závodě a navíc se podílela na zisku stříbrné medaile ze závodu tříčlenných družstev.

Třetím vrcholem roku bylo Mistrovství světa kategorie U-23, které se uskutečnilo v červenci v České republice v Roudnici nad Labem. Kristína zde umístila na čtvrtém místě v individuálním závodě kajakářek.

Na sklonku srpna na sebe Kristína Novosadová ještě jednou. Po téměř dvaceti letech se závody Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě vrátily do České Republiky a Karolíně se podařilo získat bronzovou medaili v závodě Světového poháru na téměř domácí trati pod Lipnem.

• ME ve sprintu družstev na divoké vodě, kategorie 3xK1-ženy – 1. místo (členka družstva)
  • MS ve sprintu družstev na divoké vodě, kategorie 3xK1-ženy – 2. místo (členka družstva)
  • MS U-23 ve sjezdu na divoké vodě, kategorie K1-ženy – 4. místo
  • Závod SP ve sjezdu na divoké vodě kategorie K1-ženy – 3. místo
  • MČR ve sprintu na divoké vodě kategorie K1-ženy – 3. místo

Adam Ondřich

Adam Ondřich je členem sportovního klubu SK Vltava Český Krumlov, jeho hlavní sportovní disciplínou je sjezd na divoké vodě. V roce 2023 se mu rovněž podařilo získat několik výtečných umístění na domácí i mezinárodní scéně.

Adam byl letos vyhlášen v kategorii nejoblíbenějšího sportovce roku, což se mu povedlo ziskem nejvíce hlasů ve veřejné anketě.