SÉRIE SPRINTOVÝCH ZÁVODŮ V ČESKÉM VRBNÉM

Není to tak dávno, co jsme sérii Českých pohárů uzavírali závody na Lipně. Vzhledem k přesunutí několika klíčových světových akcí do druhé poloviny srpna došlo ke změně pořadí těchto závodů. Díky tomu jsme mohli zažít v rámci pouhých deseti dnů neskutečnou nálož závodů. Výčet všech těchto závodů může působit dosti přehlceně, ale pojďme se na ně podívat.

Jak jste si mohli přečíst již dříve, minulý víkend jsme na Lipně pořádali Světový pohár a Český pohár ve sjezdu na divoké vodě. Závodníci se poté přesouvali do Českého Vrbného, kde je čekala série náročných sprintových závodů. Program těchto sprintových závodů byl následující:

• Veřejný závod ve sprintu (středa a čtvrtek)
  • Světový pohár ve sprintu (středa a čtvrtek)
  • Český pohár žáků ve sprintu (pátek)
  • Český pohár žáků v klasickém sjezdu (sobota)
  • Český pohár ve sprintu + ECA Cup + MČR veteránů (sobota)
  • Český pohár ve sprintu + ECA Cup + MČR U23 (neděle)

Ve Světovém poháru se nejvíce zadařilo našim deblířům Martinu Novákovi a Antonínu Halešovi, kteří si oba dny dojeli pro stříbrnou medaili.
Z výsledků veřejného závodu ve sprintu musíme vyzdvihnout jízdy Jakuba Kaspera, který v sobotu obsadil 10. místo a v neděli 6. místo. Udržet se mezi kajakáři v TOP 10 je opravdu úctyhodný výkon, obzvláště u takto mladého závodníka.

Další krásný výkon předvedla závodnice Natálie Novotná, a to rovnou ve dvou kategoriích. Natálie se v Českém poháru žáků ve sprintu umístila na 3. místě v kategorii kajakářek a na krásném stříbrném místě v kategorii singlířek. Natálie svou sbírku medailí doplnila ještě v sobotu, kdy v Českém poháru žáků v klasickém sjezdu získala stříbrnou medaili v kategorii singlířek.

V Českém poháru ve sprintu jsme dosáhli několika medailových umístění, a to následovně:

V kategorii C1 muži:

• Antonín Haleš získal 1. místo v závodě v sobotu i v neděli.

V kategorii K1 ženy:

• Kristina Novosadová obsadila 3. místo v sobotním závodě.

V kategorii C2 muži:

• Dvojice Martin Novák a Antonín Haleš vybojovala 1. místo jak v sobotu, tak v neděli.
  • Dvojice Adam Ondřich a Samuel Vejnar dosáhla 3. místa v sobotním závodě.

Byly to poslední dva závody Českého poháru v této sezóně, a právě proto je nyní čas vyjádřit naší gratulaci našim čtyřem nejlepším závodníkům, kteří se v celkovém žebříčku umístili do třetího místa a získali tak čestnou mistrovskou třídu. Těmito talentovanými sportovci jsou:

• Kristina Novosadová - 2. místo v kategorii K1 ženy
  • Karolína Plaoudová - 3. místo v kategorii C1 ženy
  • Adam Ondřich a Samuel Vejnar - 3. místo v kategorii C2 muži

A konečně, podíváme se na jednotlivá Mistrovství České republiky. Mistrovství České republiky veteránů vyhrál Václav Švadlena v kategorii singlířů, a z Mistrovství České republiky U23 si bronzovou medaili odvezli naši deblíři Adam Ondřich a Samuel Vejnar.

Pro některé sjezdaře tyto závody uzavírají sezónu a začíná příprava na tu následující. My v Krumlově však víme, že nás čeká ještě jeden důležitý závod, který dokonce spolupořádáme - Krumlovský vodácký maraton.

České Vrbné Září (1/56)České Vrbné Září (2/56)České Vrbné Září (3/56)České Vrbné Září (4/56)České Vrbné Září (5/56)České Vrbné Září (6/56)České Vrbné Září (7/56)České Vrbné Září (8/56)České Vrbné Září (9/56)České Vrbné Září (10/56)České Vrbné Září (11/56)České Vrbné Září (12/56)České Vrbné Září (13/56)České Vrbné Září (14/56)České Vrbné Září (15/56)České Vrbné Září (16/56)České Vrbné Září (17/56)České Vrbné Září (18/56)České Vrbné Září (19/56)České Vrbné Září (20/56)České Vrbné Září (21/56)České Vrbné Září (22/56)České Vrbné Září (23/56)České Vrbné Září (24/56)České Vrbné Září (25/56)České Vrbné Září (26/56)České Vrbné Září (27/56)České Vrbné Září (28/56)České Vrbné Září (29/56)České Vrbné Září (30/56)České Vrbné Září (31/56)České Vrbné Září (32/56)České Vrbné Září (33/56)České Vrbné Září (34/56)České Vrbné Září (35/56)České Vrbné Září (36/56)České Vrbné Září (37/56)České Vrbné Září (38/56)České Vrbné Září (39/56)České Vrbné Září (40/56)České Vrbné Září (41/56)České Vrbné Září (42/56)České Vrbné Září (43/56)České Vrbné Září (44/56)České Vrbné Září (45/56)České Vrbné Září (46/56)České Vrbné Září (47/56)České Vrbné Září (48/56)České Vrbné Září (49/56)České Vrbné Září (50/56)České Vrbné Září (51/56)České Vrbné Září (52/56)České Vrbné Září (53/56)České Vrbné Září (54/56)České Vrbné Září (55/56)České Vrbné Září (56/56)