ECA Cup Švýcarsko

Jelikož se naše mladé družstvo předvedlo na Mistrovství ve Strakonicích, tak za odměnu vyrazili do švýcarského města Buochs na závod Evropského poháru. Avšak nenechte se mýlit, ač se jedná o soutěž vyšší, tak konkurence je zde ve většině kategorií obdobná, jako na průměrném českém veřejňáku. Švýcarsko je zemí velice bezpečnou, tudíž jsme se bát nemuseli a pokud by náhodou přišla jaderná válka, tak jsme měli taktickou výhodu, spali jsme totiž v protiatomovém krytu.

V sobotu se konal závod v dlouhém sjezdu, který byl svou délkou podobný jako Strakonice, což nám samozřejmě sedělo. Zde nám stříbrné medaile vybojovali Mikoláš Palouda s Čeňkem Hithou mezi deblkanoisty a Alexandra Plachtová mezi singlkanoistkami, Martin Piškot Novák získal třetí místo mezi singlkanoisty, mezi dospělými kajakářkami Kristina Novosadová a stejného umístění se podařilo dosáhnout i Alžbětě Dvořákové mezi kajakářkami do šestnácti let. Po dojetí individuálního závodu nás čekal závod družstev, kde se poněkud netradičně dařilo našim kajakářům, což nás samozřejmě nepřekvapilo, jelikož s výjimkou dvou kanoistických hlídek zde jiná kategorie nebyla a naše dámy to měli o to těžší, že kvůli nedostatku lidí museli soutěžit s muži. Zde se mezi dospělými na druhém místě umístil Matyáš Olšák, kterého si ukradli kolegové Jan Šindelář a Vojtěch Štýbnar a v kategorii do šestnácti let vybojovali tentýž kov Čeněk Hitha s Filipem Kopřivou a Matyášem Talířem, přičemž se oproti národnímu klání zlepšili o tři místa.

V neděli se konal sprintový závod, který se netradičně jel na dvě jízdy, z nich se počítá ta lepší, ale jelikož mezi jízdami elektrárna začala sosat, tak byla pro všechny lepší jízda první, pokud si náhodou při ní někdo nevyrazil uvařit kafe. Stejné umístění zde vybojovali Čeněk Hitha s Mikolášrm Paloudou, Alexandra Plachtová a Martin Novák, ovšem Kristina Novosadová ač je spíše specialistkou na dlouhý sjezd, dokázala získat medaili zlatou. Za zmínku ještě stojí výkon Mikoláše Paloudy, který se mezi kajakáři do šestnácti let oba dva dny umístil na bramborové pozici.

ECA Cup Švýcarsko (1/11)ECA Cup Švýcarsko (2/11)ECA Cup Švýcarsko (3/11)ECA Cup Švýcarsko (4/11)ECA Cup Švýcarsko (5/11)ECA Cup Švýcarsko (6/11)ECA Cup Švýcarsko (7/11)ECA Cup Švýcarsko (8/11)ECA Cup Švýcarsko (9/11)ECA Cup Švýcarsko (10/11)ECA Cup Švýcarsko (11/11)