SK Vltava > Aktuality 2010

Vyhlášení sportovců českokrumlovska za rok 2021

I letos se naši sportovci nominovali mezi nejlepších 10 sportovců českokrumlovska.

Pojďme se na ně podívat: 

Antonín Haleš, 1992

Na domácích vodách vybojoval Antonín Haleš v roce 2021 tři bronzové medaile. Ke dvěma bronzovým medailím ze závodů MČR singlkanoistů (klasický závod i sprint) přidal i medaili stejné hodnoty ze závodu MČR ve sprintu kategorie deblkanoistů, kterou vybojoval společně se svým oddílovým kolegou Martinem Novákem. V obou těchto kategoriích (C1 i C2) se na základě nominačních závodů také nominoval do národního družstva pro Mistrovství Světa ve sprintu na divoké vodě, které se konalo společně se šampionátem ve slalomu na sportovním vodáckém kanále v Čuňově, poblíž Bratislavy. Antonínu Halešovi se sice úplně nevydařil individuální závod na singlkanoi, kde ho chybička v kvalifikační jízdě připravila o účast ve finále. V závodě deblkanoí bylo ale vše jinak a českokrumlovská posádka Haleš-Novák si ve vyrovnaném finále vybojovala krásné šesté místo. Medailový úspěch potom na Světovém šampionátu přišel pro Antonína Haleše v závodech družstev, kde se podílel na zisku stříbrné medaile pro ČR v závodě tříčlenných družstev singlkanoistů. Antonín Haleš dal letos na Světové scéně pak o sobě výrazně vědět ještě jednou, kdy se mu vydařily závody Světového poháru ve francouzském Treignacu, kde obsadil třetí místo v závodě singlkanoistů a druhé místo v závodě deblkanoistů.

•ve sprintu na divoké vodě (člen družstva), kategorie 3xC1-muži – 2. místo (MS ve sprintu 2021, Čuňovo, Slovensko, 22.9.2021)

•MS ve sprintu na divoké vodě, kategorie C2-muži – 6. místo (MS ve sprintu 2021, Čuňovo, Slovensko, 25.9.2021)

•Závod Světového poháru ve sprintu na divoké vodě, kategorie C1-muži – 3. místo (SP ve sjezdu a sprintu 2021, Treignac, Francie, 2.10.2021)

•Závod Světového poháru ve sprintu na divoké vodě, kategorie C2-muži – 2. místo (SP ve sjezdu a sprintu 2021, Treignac, Francie, 2.10.2021)

•MČR ve sjezdu na divoké vodě, klasický závod kategorie C1-muži – 3.místo (MČR ve sjezdu 2021, Lipno nad Vltavou, 29.8.2021)

•MČR ve sprintu na divoké vodě, sprint kategorie C1-muži – 3.místo (MČR ve sprintu 2021, České Vrbné, 5.9.2021)

•MČR ve sprintu na divoké vodě, sprint kategorie C2-muži – 3.místo (MČR ve sprintu 2021, České Vrbné, 5.9.2021

Zdroj: Českokrumlovský deník

 

Tereza Kratochvílová, 2003

Tereza se věnuje kanoistice na divokých vodách se zaměřením především na sjezd na divoké vodě. Úspěšně závodí v individuálních závodech na kajaku, ale její dominantní kategorií je ženská singlkanoe. V roce 2021 Tereza ve svém posledním juniorském roce nastoupila do bojů Evropského šampionátu už jako jedna z favoritek, byť v mezidobí prošla určitými zdravotními komplikacemi. Nicméně ještě před evropským šampionátem Tereza dokázala vybojovat stříbrnou medaili z MČR juniorů ve sprintu a k tomu přidat bronzovou medaili z MČR juniorů v klasickém sjezdu. V seniorské kategorii pak dopomohla oddílovému družstvu k zisku dvou stříbrných medailí ze závodů MČR družstev – v klasickém sjezdu a také ve sprintu.

Zdroj: Českokrumlovský deník

 

Samuel Vejnar a Adam Ondřich, 2005 a 2004 

Věnují se kanoistice na divokých vodách se zaměřením především na sjezd na divoké vodě. Oba dva dosáhli v letošním roce výtečných výsledků ve svých sólových disciplínách (singlkajak a singlkanoe), nejvýraznější úspěchy ale získali společně v kategorii deblkanoistů. Již v roce 2020 začali o sobě tito krumlovští mladíci dávat výkonnostně „vědět“, ale jelikož v tomto roce v podstatě žádné velké závody neproběhly, tak se sportovní výsledky dostavily až v roce 2021. První větší medaili vybojovali krumlovští mladíci v červnu roku 2021, byla bronzová a byla udělena za třetí místo z Mistrovství ČR juniorů ve sjezdu. Bronzový lesk měla i jejich další červnová medaile, kdy se tato dvojice podílela na krumlovské medaili z MČR družstev ve sjezdu. Hochům se dařilo také v ostatních jarních nominačních závodech a vyjeli si účastnické místo pro juniorský evropský šampionát. Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu, které se konalo na konci měsíce srpna ve slovinském Solkanu, nakonec přineslo českokrumlovské dvojici doposud největší sportovní úspěchy. V první části šampionátu, kdy se závodilo v klasickém sjezdu, dosáhli na vynikající čtvrté místo v individuálním závodě. Ještě větší radost ale přišla ve druhé části šampionátu, kdy se závodilo ve sprintu. Českokrumlovská dvojice Vejnar-Ondřich zaskočila všechny, včetně asi i trenérů a překvapivě vybojovala juniorský titul Mistrů Evropy ve sprintu deblkanoí. Jako vítězná posádka se pak hoši samozřejmě nominovali do závodu národních družstev. Česká výprava v něm potvrdila dominanci v této lodní kategorii a trojice českých deblkajaků přesvědčivě v závodě zvítězila. Samuel Vejnar a Adam Ondřich si tak po závodě pověsili na krk druhý titul mistrů Evropy, tentokrát ze závodu družstev.

Zdroj: Českokrumlovský deník