SK Vltava

 

Mistrovství Evropy 2022

Ve středu 24. srpna bylo v bosenské Banja Luce oficiálně zahájeno mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě. Na šampionát vyrazilo i pět našich závodníků, a to Kristina Novosadová, Štěpánka Kleinová, Tereza Kratochvílová, Adam Ondřich a Samuel Vejnar. 

Největšího úspěchu dosáhla deblová posádka Adam Ondřich a Samuel Vejnar, kteří s časem 20:19.37 získali titul mistrů Evropy v klasickém sjezdu. Tímto výkonem se zároveň nominovali do závodu hlídek v klasickém sjezdu, kde pro Českou republiku vybojovali taktéž zlatou medaili. Kluci tak navázali na loňské mistrovství Evropy, kde rovněž získali mistrovský titul, a to ve sprintu. 

Dalším velkým úspěchem pro českokrumlovský oddíl byla stříbrná medaile, kterou si na kajaku vyjela Kristina Novosadová. Kristině scházelo k získání zlaté medaile pouhých 18 vteřin. Stejně jako deblíři Adam se Samuelem, se i Kristina díky svým výkonům nominovala do závodu hlídek ve sprintu i klasickém sjezdu, za které si pověsila na krk další dvě medaile, a to zlatou a bronzovou. 

“Před závodem jsem měla docela dost velké nervy. Před startem jsem viděla, jak se holky rozjíždí a v hlavě mi běželo “budeš muset hodně zabrat”. Během závodu ze mě všechen stres opadl a jela jsem tak, jak jsem se domluvila s trenérem. Na prvním mezičase jsem slyšela ztrátu 5 vteřin na 2. místo. Dost mě to namotivovalo. Druhá polovina závodu byla čisté peklo a boj s hlavou. Dojela jsem do cíle a věděla jsem, že jsem na trati nechala všechno. Po dojezdu soupeřek jsem slyšela, že jsem druhá. Měla jsem obrovskou radost, jelikož jsem na individuální medaili čekala celé čtyři roky v kategorii juniorů. Je to splněný sen. Jsem ráda, že jsem vydržela makat i přes všechny překážky a zdravotní komplikace.” Dodala k závodu Kristina Novosadová.

Další úžasné individuální výsledky našich sportovců:

Samuel Vejnar: 14. místo ze sprintu a 4. místo z klasického sjezdu 

Kristina Novosadová: 5. místo ze sprintu

Adam se Samem: 7. ve sprintu

Terka Kratochvílová: 6. místo ze sprintu a 7. z klasického sjezdu

Štěpánka Kleinová: 19. místo ze sprintu a 18. z klasického sjezdu