Dalo by se říci, že červenec je pro kanoisty na divokých vodách obvykle takovým trochu spíš odpočinkovým časem mezi jarní a podzimnní částí sezóny, kdy přichází chvilka (pravda, ne moc dlouhá) i na jiné radovánky, které k létu patří.
Toto ale neplatí úplně pro všechny, protože v posledních letech právě v červenci gradují některé vrcholové akce.
A zrovna letošní červenec byl pro nás úspěšný ažaž:

První mistrovská medaile SK Vltava v rychlostní kanoistice

Sportovní činnost našeho klubu se zaměřuje převážně na prostředí divoké vody.
Příprava našich sportovců ale z větší části probíhá na hladké vodě a k tomu už je tedy jen krůček k tomu zkusit si také nějakou tu soutěž "bez peřejí". No a ten krůček udělala Anežka Paloudová, kdy se po účasti na jednom krátkém soustředění s rychlostními kanoisty nachala vyhecovat k účasti na závodech. Nejbližšími závody , které nekolidovaly s termínovou listinou divokých vod bylo hned mistrovství republiky.
Nu, což... sekce rychlostní kanoistiky umožnila výjimku pro start a tak Anežka v Račicích zapíchla špičku své vypůjčené postarší loďky do startovní kapsy rozjížděk MČR s hlavním předsevzetím dojet do cíle.
Předsevzetí splnila nad očekávání a na všech tratích (500,1000,200m) se dostala do finálové jízdy.

Ve finálovém závodě na 1000 m se jí podařilo dokonale zaskočit všechny specialistky a dojela si pro titul vicemistryně republiky !

Náš klub tak jejím přičiněním získal historicky první mistrovskou medaili z  rychlostní kanoistiky.
Na vůbec první medaili s puncem „MČR" jsme si v Krumlově sáhli v roce 1979, byla ze slalomu, byla stříbrná a postarala se o ní kajakářka Hana Grossmannová.
O sedmnáct let později, v roce 2006 pro nás Lukáš Novosad vybojoval první mistrovskou medaili ve sjezdu (opět stříbrnou).
No a do třetice má stříbrný odlesk i nynější naše první medaile z „královského" kanoistického odvětví rychlostní kanoistiky.
Velkou měrou se na této medaili přičinili externí poradci a motivátoři Pavel Klein a především Luděk Šamšula, kterým patří za nás velký dík.

Jedenáct medailí z mládežnického Mistrovství Evropy

Na přelomu července a srpna se na řece s inspirujícím názvem „Treska" v malebném kaňonu s neméně poetickým názvem „Matka"
poblíž Makedonské metropole Skopje rozjelo Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství Evropy seniorů do 23 let ve sjezdu na divoké vodě.
V početné a ambicemi nabyté reprezentaci České republiky měl náš klub výrazné zastoupení.
Vedle národního trenéra mládežnických kanoistů Lukáše Novosada do Makedonie vycestovali také
dva naši junioři - Karolína Paloudová (K1 i  C1) a Vojtěch Klíma (C1)
a tři senioři - Anežka Paloudová (K1 i C1), Alexandra Plachtová (C1) a Vojtěch Skořepa (C1).

Mistrovsví Evropy začalo závody na klasické trati a nám se až skoro motala hlava z toho medailového odlesku, který pro nás přicházel:
Medaili nám přinesla hned první mistrovská kategorie - K1 juniorky.
Bronz zde vybojovala Karolína Paloudová.
Tento kajakářský úspěch následně vylepšila její sestra Anežka, když ve stejné lodní třídě seniorek získala stříbro.

Mezi juniorskými singlkanoisty skončil Vojtěch Klíma těsně pod stupni na čvtrtém místě a Vojtěch Skořepa byl v seniorském pořadí desátý.
Hodinu po zisku kajakářských medailí se sestry Paloudovy radovaly ještě jednou, v kategorii singlkanoistek se dokonce posunuly ještě "o level výše"
když Karolína vybojovala stříbrnou medaili
 a Anežka získala Evropský třiadvacítkový titul.
Alexandra Plachtová se mezi seniorkami umístila na 8.místě.

Výtečné výkony mezi jednotlivci samozřejmě zařadily našince druhý den do národních sestav pro závody družstev
a medaile přibývaly:
3xK1 juniorky - zlato (K.Paloudová)
3xK1 seniorky - zlato (A.Paloudová)
3xC1 junioři - zlato (V.Klíma)
3xC1 seniorky - hned 2x zlato (A.a K. Paloudovy).

Po klasické části Evropského šampionátu získala česká republika celkem 21 medailí,
přičemž o 8 z nich se zasloužil (získal nebo měl na zisku podíl) českokrumlovský závodník !!!

Sprinterská část šampionátu byla pro nás také úspěšná, byť tentokrát nebyl ten medailový třpyt tak výrazný:

zlato ze závodu družstev kajakářek získala A.Paloudová a stejnou hodnotu měla také medaile juniorských singlkanoistů, na které se podílel V.Klíma.

S celkovým počtem 11 medailí (5 A.Paloudová, 4.K.Paloudová, 2.V.Klíma) byl tento šampionát pro krumlovské závodníky historicky nejúspěšnějším.