... tak naše webové stránky měly malo odmlku. Mezitím jsme vstoupili do roku 2018, provedli jsme (smnad zdařilou) zimní přípravu, zúčastnili se mnohých soustředěních ať už na na vodě v pevném či kapalném skupenství, střihli jsme si pár jarních závodů, dokázali vybojovat první medaile roku 2018 a docela úspěšně uspořádat domácí závod ve slalomu a sjezdu... a bylo toho docela dost. Nyní se ale přehoupneme rovnou do poloviny kvěna, kdy v Roudnici nad Labem proběhlo MČR ve sprintu na divoké vodě.

Report z tohoto klání předkládá zde Saša:

Naši závodníci mají za sebou další víkend naplněný sportovními výkony!

5. a 6. závod Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě

patřil sprintu, který probíhal na novém Roudnickém slalomovém kanále.

Během víkendového klání mohli naši seniorští reprezentanti společně s věkovou kategorií U23 nasbírat poslední cenné body do českého reprezentačního týmu. Zároveň byl sobotní závod mistrovstvím do 23 let a neděli patřilo MČR ve sprintu. Podmínky byly nad očekávání perfektní a sportovci tak mohli bez problému ukázat, co v nich je.

První víkendový den závodu se dařilo všem našim závodníkům. Nejlépe se v kategorii C1 muži zadařilo našemu Lukášovi Novosadovi, který se umístil na celkové třetí příčce. V kategorii K1 ženy si dojela pro celkové druhé místo Anežka Paloudová a v kategorii C1 ženy zase pro celkové třetí místo. Naší deblové posádce (Novák/Haleš) se opravdu zadařilo. Zlomili prokletí čtvrtého místa a posunuli se o jednu příčku dopředu na krásné třetí místo.

Sobotní závod byl zároveň i Akademickým MČR. V oddíle máme hned dva studenty vysokých škol (Antonína Haleše a Alexandru Plachtovou), kteří se mohli prát o akademické medaile. Saša tak vybojovala 2. místo v kategorii C1 ženy a Tonda si dojel dokonce pro dvě mistrovské medaile a to v kategorii C1 muži a C2, kde jel s akademickým parťákem Danielem Suchánkem z Vysokého Mýta.

Neděle byla plná očekávání, kdo se stane letošním

mistrem České republiky ve sprintu.

Toto očekávání naplnila závodnice Anežka Paloudová, která se stala mistryní České republiky ve sprintu v kategorii C1 ženy a zároveň vícemistryní v kategorii K1 ženy.

Deblová posádka Novák/Haleš se oproti sobotnímu výsledku posunuli o další stupínek výš a stali se tak vícemistry České republiky.

Kdo jistě velice překvapil svým výsledkem, byl náš singl kanoista Václav Švadlena, který si vyjel hned z první jízdy finále A, kde se nakonec umístil na vynikajícím 7. místě.
Perfektní sportovní výkony podávali nejenom naši dospělí závodníci, ale i dorostenci a žáci, kteří si vyjížděli cenné body do juniorské reprezentace.