SK Vltava > Naše výsledky

 

... tak naše webové stránky měly malo odmlku. Mezitím jsme vstoupili do roku 2018, provedli jsme (smnad zdařilou) zimní přípravu, zúčastnili se mnohých soustředěních ať už na na vodě v pevném či kapalném skupenství, střihli jsme si pár jarních závodů, dokázali vybojovat první medaile roku 2018 a docela úspěšně uspořádat domácí závod ve slalomu a sjezdu... a bylo toho docela dost. Nyní se ale přehoupneme rovnou do poloviny kvěna, kdy v Roudnici nad Labem proběhlo MČR ve sprintu na divoké vodě.

 Report z tohoto klání předkládá zde Saša:

 

 

Naši závodníci mají za sebou další víkend naplněný sportovními výkony!

5. a 6. závod Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě

patřil sprintu, který probíhal na novém Roudnickém slalomovém kanále.

Během víkendového klání mohli naši seniorští reprezentanti společně s věkovou kategorií U23 nasbírat poslední cenné body do českého reprezentačního týmu. Zároveň byl sobotní závod mistrovstvím do 23 let a neděli patřilo MČR ve sprintu. Podmínky byly nad očekávání perfektní a sportovci tak mohli bez problému ukázat, co v nich je.


První víkendový den závodu se dařilo všem našim závodníkům. Nejlépe se v kategorii C1 muži zadařilo našemu Lukášovi Novosadovi, který se umístil na celkové třetí příčce. V kategorii K1 ženy si dojela pro celkové druhé místo Anežka Paloudová a v kategorii C1 ženy zase pro celkové třetí místo. Naší deblové posádce (Novák/Haleš) se opravdu zadařilo. Zlomili prokletí čtvrtého místa a posunuli se o jednu příčku dopředu na krásné třetí místo.


Sobotní závod byl zároveň i Akademickým MČR. V oddíle máme hned dva studenty vysokých škol (Antonína Haleše a Alexandru Plachtovou), kteří se mohli prát o akademické medaile. Saša tak vybojovala 2. místo v kategorii C1 ženy a Tonda si dojel dokonce pro dvě mistrovské medaile a to v kategorii C1 muži a C2, kde jel s akademickým parťákem Danielem Suchánkem z Vysokého Mýta.

 


Neděle byla plná očekávání, kdo se stane letošním

mistrem České republiky ve sprintu.

Toto očekávání naplnila závodnice Anežka Paloudová, která se stala mistryní České republiky ve sprintu v kategorii C1 ženy a zároveň vícemistryní v kategorii K1 ženy.

Deblová posádka Novák/Haleš se oproti sobotnímu výsledku posunuli o další stupínek výš a stali se tak vícemistry České republiky.

Kdo jistě velice překvapil svým výsledkem, byl náš singl kanoista Václav Švadlena, který si vyjel hned z první jízdy finále A, kde se nakonec umístil na vynikajícím 7. místě.
Perfektní sportovní výkony podávali nejenom naši dospělí závodníci, ale i dorostenci a žáci, kteří si vyjížděli cenné body do juniorské reprezentace.