SK Vltava

Předposlední srpnový víkend se na vodáckém Kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic uskutečnilo několik závodů ve sjezdu na divoké vodě.
Ve Vrbném se pádlovalo na mezinárodní úrovni v rámci Evropského poháru, což je nový formát závodů, který si teprve hledá svojí tvář a úroveň
a proto zřejmě hlavními závody kanoistické víkendu na jihu Čech bylo

MČR ve sprintu na divoké vodě

A to jak jednotlivců, tak i družstev.
Aby těch mistrovských závodů nebylo ve Vrbném málo, přidalo se k tomu ještě MČR kategorie do 23 let a MČR veteránů.

Prvním oficiálním závodem (po pátečním „masovém" prologu) ale byl 4.závod Českého Poháru žáků ve sjezdu. Konkrétně pak závod ve sprintu pod hlavním vrbenským kanálem. Z naší žákovské pětice se v něm nejvíce dařilo deblové posádce Kuba Mareš - Sam Vejnar, která vcelku přesvědčivě zvítězila. Výšlap na stupně vítězů pak zaznamenali také stříbrní Kristina Novosadová (C1 starší žačky) a Kuba Mareš (C1 starší žáci) a bronzoví Tereza Kratochvílová (C1 starší žačky), Kristina Novosadová (K1 starší žačky) a Sam Vejnar (K1-mladší žáci).


Na hlavním vrbenském kanále pak proběhlo nejprve

MČR kategorie do 23. let.

Po půlroce převážně léčení se právě tímto závodem vrátila do závodního kolotoče Anežka Paloudová a hned v tomto prvním místě dokázala vybojovat stříbrnou medaili jak na kajaku, tak také na singlkanoi. Třetí naší „třiadvacítkovou" medaili pak přidala její sestra Karolína. Byla ze závodu singlkanoí a měla bronzový odlesk. Singlkanoistické „brambory" pak zbyly na Vojtěcha Skořepu.


Poslední individuální sobotní medailí pak pro nás bylo ještě veteránské zlato Lukáše Novosada - jak jinak, než v tomto případě na singlkanoi.

 

V závodě družstev

jsme měli - jak už to v posledních letech u nás nastává - ty největší ambice.
Opět se nám je podařilo naplnit, když naši závodníci získali titul v singlkanoích jak mužů (Haleš-Novosad-Švadlena), tak žen (A+K Paloudovy, Plachtová).
Naše družstvo kajakářek bylo druhé (A+K Paloudovy, Plachtová).
Deblkanoisté (Haleš-Novák, Jirka-Švadlena, Novosad-Skořepa) a druhé družstvo singlkanoistů (Novák-Jirka-Skořepa) pak ještě do sbírky přidali dva bronzy.

 

V neděli

závodili nejprve žáci v klasickém sjezdu ( i když v tomto případě je slovo „sjezd" odpovídající pouze pro zařazení závodu, v doslovném pojetí se ale vrbenský žákovský „klasický" závod skládá částečně ze sjezdu a částečně ve výjezdu) a těm našim se dařilo víceméně obdobně jako ve sprintu. Deblová posádka Kuba Mareš - Sam Vejnar opět s přehledem zvítězila. Vítězství tentokrát přidal také Sam Vejnar v individuálním závodě kajakářů, kterého pak medailově doplnila Kristina Novosadová na singlkanoi (druhé místo) i na kajaku (třetí).

 

Hlavním nedělním závodem ale bylo ve Vrbném MČR v sprintu.

Z předchozího dne možná i překvapivě výsledkově namlsaná sezónní více méně absentérka Anežka Paloudová se dokázala udržet na medailové vlně a vybojovala bronz v závodě kajakářek a nakonec dokonce také Mistrovský titul v závodě singlkanoistek .
Kompletní sadu individuálních medailí z MČR ve sprintu pak pro krumlovskou loděnici stříbrem doplnil deblový pár Martin Novák - Tonda Haleš.