Poslední srpnový víkemd proběhly na nám dobře známém vodáckém kanále v Českém Vrbném  poslední závody

Českého poháru ve sjezdu 2016

Našim závodníkuům se dařilo dobře.
Při vyhlašování individuálních závodů vystoupala během víkendu Anežka Paloudová dvakrát na nejvyšší stupeň, a dvakrát na ten třetí.
Na ten si v neděli jednou stoupla i její sestra Karolína.

Na nejvyší stupeň se dostal také Likáš Novosad - sobotní závod byl zároveň hodnocen jako MČR veteránů a v něm Lukáš zvítězil ( v celkovém hodnocení závodu pak byl čtvrtý).

Vrbenskými závody byl ukončen také celý ročník Českého poháru ve sjezdu.

V celkovém hodnocení Českého poháru 2016 v kategorii K1-ženy a také v kategorii C1- ženy zvítězila Anežka Paloudová.

Podařilo se jí tak obhájit oboje vítězství z předchozího rouku.

Mezi trojici nejlepších se ve své kategorii - C1-muži - vešel ve Vrbném nestartující Antonín Haleš, který tak bude v roce 2017 držitelem  "Mistrovské výkonnostní třídy". Stejně Jako Anežka bude i Tonda nosit v příštím roce dvě "mistrovské" výkonnostní třídy. Ta druhá bude v lodní kategorii deblkanoí, kde se společně s Martinem Novákem  umístili na druhém místě celkového hodnbocení ČP.

K těmto pěti "Mistrovským" třídám si naši závodníci do příštího roku vyjeli celkem 11 prvních výkonnostních tříd.

S tímto cejchem budou v roce 2017 pádlovat (sjezdovat) singlkanoisté Lukáš Novosad, Nartin Novák, Václav Švadlena, David Jirka, Jan Klíma a Vojtěch Skořepa,  kajakářky Karolína Paloudová a Marie Mašínová,  deblkanoisté David Jirka a Václav Švadlena a singlkanoistka Marie Mašínová.

Ze samostatného závodu

MČR družstev ve sprintu

jsme posbírali pět medailí.

Mistrovskými se staly hlídky našich kajakářek (A.Paloudová, K.Paloudová, M.Mašínová), kanoistek (stejné složení) a deblakanoistů (Haleš-Novák, Jirka-Švadlena, Novosad-Skořepa).

Stříbro (Haleš, Novosad, Švadlena) a bronz (Klíma, Novák, Jirka) přidaly naše hlídky singlkanoistů.