Únor 2016 - první závody tohoto roku jsou za námi...

Dne 25.2. 2016 se parta mladých sportovců z SK Vltava a z TJVS Litovel vrátila z výletu z Irska, kde se zúčastnili místních druhých nominačních závodů.

Závody se konaly na řece Inny u městečka Ballymahon, které se nachází západně od Dublinu.

Michal Šmoldas (TJVS Litovel) ve své kategorii C1 junioři nenašel soupeře sobě rovného a vyhrál obě dvě závodní jízdy.
Jan Klíma (SK Vltava), který závodil ve stejné kategorii, se v první jízdě umístil na třetím místě a v druhé jízdě obsadil druhou příčku.
Mezi těmito borci se v první jízdě prosazoval irský juniorský reprezentant Darragh Clarke.
Vojtěch Skořepa se v obou dvou jízdách umístil na čtvrté pozici.

Alexandra Plachtová (SK Vltava) se ve své kategorii K1 juniorky umístila v obou jízdách na stříbrné pozici.
Její zlatou konkurentkou se stala Mollie Claffey z místního reprezentačního týmu.

Kromě závodů měli naši sportovci v Irsku taky čas na poznání hlavního města, okolních přírodních i kulturních památek a v neposlední řadě měli čas i na svojí vlastní sportovní přípravu!