SK Vltava

MS juniorů v klasickém sjezdu, individuální závod

úterý 4.8. 2015 ráno


Jan Klíma zajel svůj nejlepší výsledek kariéry, když dlouho během klasického závodu jel „o bednu". Na mezičasech se Honza průběžně pohyboval se ztrátou pouze 3 vteřiny na bronzovou medaili. Soupeřil se starším a zkušenějším Francouzem Guillaume Cadetem, na kterého nakonec v cíli ztratil 9 vteřin a Honza tak na krásném 4 místě překvapil sebe a byl druhým nejlepším čechem v kategorii.


Pokud chválím Honzu Klímu, tak před výkonem Vojty Skořepy smekám. Vojta „zalítnul" celkově 6 místo a to je třeba poznamenat, že ho v téhle kategorii čekájí ještě další dva roky juniorských soutěží. Oba Krumlovští singlkánoisté si vyjeli tříčlený závod družstev, kde nastoupí spolu s aktuálním mistrem světa Michalem Šmoldasem z Litovle.


V kajákářkách si smůlu vybrala Anežka Paloudová, která nebyla v optimální sportovní pohodě, po nemoci, kterou doléčila těsně před odletem na světový šampionát. Anežka si dopádlovala pro celkové 7 místo a s umístěním není úplně spokojená a s novou silnější motivací musela zmobilizovat sebe a nastoupit i do své druhé závodní kategorie C1 ženy, kde naopak vzala vítr z plachet dalším soupeřkám vyjela si individuální stříbro. Oceňuji stupeň a přístup k závodům a je vidět, že jméno Paloudová je v současné světové kanoistice pojem, který se skloňuje na světových akcích čím dál tím častěji.


V singlu žen nás zastoupila také Marie Mašínová, která po drobném problému při předjíždění místní americké soupeřky ztratila medailovou pozici a skončila tak na 6 místě. Nepříjemná kolize Marušku velice mrzela ale na druhou stranu, je třeba se poučit a jen vyčkat na správné sportovní štěstíčko.
Stříbrná individuální medaile je excelentní stejně tak jako vyjeté osobní maximální umístění našich juniorů. Co je velice povzbudivé je fakt, že klasický tedy dlouhý sjezd je velice spravedlivá disciplína, kde se odráží zkušenost a pravidelná sportovní příprava v oddílech a reprezentačních akcích. Věřím, že bude po sportovní stránce i nadále v krumlovské kanoistice veselo.

MS U23 v klasickém sjezdu, individuální závod

úterý 4.8. 2015 odpoledne


Stříbrná medaile pro Antonína Haleše v kategorii C1! Před závodem jsme se bavili a vše jsme směřovali k útoku na jakoukoliv medaili, umístění do 5 místa by bylo super. Jak Tonda hodnotil svoje vystoupení „ jel jsem svoje maximum, medaile je pro mě úspěch a hlavně si cením podařené jízdy ze které mám dobrý pocit. Moc se těším na sprintový závod"


V kategorii C1 ženy se děly věci a mladá závodnice Karolína Paloudová , která je v USA hlavně „na zkušenou" se ujala příležitosti a brala cenný bronz. Opět je třeba zdůraznit poctivou přípravu na singlkánoi během nominačních závodů v ČR a výkon Karolíny je tak poctivě podložen zkušenostmi několik závodních sezón.


Další umístění z kategorie U23: Karolína Paloudová - 9.místo K1ž, Marie Mašínová - 10. místo Kž, Antonín Haleš / Richard Hála - 5. Místo na C2

 

MS  družstev

Junioři - středa 5.8. 2015
Jan Klíma a Vojta Skořepa se stali mistry světa v 3 x C1, když spolu s litovelským kolegou Michalem Šmoldasem jeli taktickou jízdu a porazili i kvalitní francouzké družstvo. Krumlovští borci v cíli jásali a netajili se že „u nás doma ve Vyšném se bude slavit" řekli oba sportovci bydlící v obci Vyšné u Krumlova.


MS U23 - středa 5.8. 2015 odpledne

Družstvo singlkánoistů ve složení Suchánek (V. Mýto), Kristek (V. Meziříčí) a náš Antonín Haleš (Č. Krumlov) získalo senzační zlato. Perfektní spolupráce během závodu a samozřejmě troška sportovního štěstíčka a další zlato pro naše borce. Během dnešního dne si tři Krumlovští kánoisté vyjeli titul mistra světa.


Celková bilance po klasickém závodu pro krumlovské kanoisty:

2 x zlato - Klíma, Skořepa (3xC1m), Haleš (3xC1 U23)
2x stříbro - Haleš (C1m U23), Paloudová A. (C1ž juniorky)
1 x bronz - Paloudová K. (C1 ž U23)

trenér, Lukáš Novosad

 

Odkazy: