SK Vltava > Naše výsledky

Emoce z mistrovského závodu na Kamenici ani neodezněly a cesta našich závoďáků vedla opět na sever.
Tentokrát z Jizerek do Krkonoší pod Špindlerův Mlýn, kde se opět po dvou letech konaly závody na Horním Labi s průjezdem přes obávanou Labskou soutěsku. Závody na sebe navazovaly kvapem - jak pravila jedna z našich závodnic před odjezdem: "to už se jede na Špindl a já jsem se ani nestačila bát..."

Na pořadu bylo tentokrát

Mistrovství ČR kategorie U-23 ve sjezdu.

 

konkrétně tento jeden závod se ale přes Labskou soutěsku nejel. S ohledem na cílenou účastnickou skupinu juniorů končil tento (sobotní) závod nad ní.

Po seniorském šampionátu z předcházejícího víkendu  jsme byli samozřejmě v očekávání solidních výsledků i v tomto, věkově omezeném mistráku.
Velké naděje jsme si dělalihned ve dvou kategoriích...

A cinkalo nám - jedno zlato, dva bronzy (jeden trochu za očekáváním, druhý naopak spíš senzační)

Anežka Paloudová dosáhla na mistrovský titul také v kategorii U-23 (K1ž)

Tonda  Haleš dopádloval pro bronzovou medaili (C1)

Karolína Paloudová překvapila bronzovou medailí (K1ž)

 

 V  hodnocení tohoto šampionátu pak pak byla Marie Mašínová čtvrtá v kategorii K1ž a v kategorii C1 byl  Jan Klíma sedmý,  Vojtěch Skořepa devátý, Anežka Paloudová jedenáctý(á) a Vojtěch Klíma čtrnáctý.

 

Český pohár pak pokračoval dalším závodem v neděli.  To už se jelo přes Labskou soutěsku. Tento závod byl už jen "pouhým" závodem Českého poháru, bez dalšího jiného přívlastku.
Výsledky našich závodníků byly obdobné jako v sobotu. Někdo zajel trochu lépe (třeba Tondovi Halešovi chyběla k vítězství jedna vteřinka), někdo si trochu pohoršil...
Závod byl ve znamení karambolů mnohých i špičkových závodníků. Bohužel jednou z nich byla také Maruška, která po zvrhnutí nechtěně v ledové vodě proplavala celou soutěskou.

Dál pro faceboočáky: