SK Vltava

Mistrovství České republiky ve sjezdu

se po dvouleté pauze vrátilo do vydatných peřejí, které se jednou za rok rozburácejí vpuštěním Vltavských vod do jejich přírodního koryta pod Lipenskou přehradou.

Do bojů národního šampionátu jsme vyslali deset lodních posádek - pět singlířů (A.Haleš, M.Novák, V.Švadlena, J.Klíma, V.Skořepa), tři kajakářky (A.Paloudová, M.Mašínová, K.Paloudová) a dvě deblové posádky (Jirka-Švadlena a Haleš-Novák).

Pro Vojtu Skořepu a Káju Paloudovou šlo o závodní Lipenskou premiéru, ostatní již měli s náročnými lipenskými závody své zkušenosti.
Někteří měli ambice na atak předních míst.
Oprávněně.

Určitě největší úspěch nečekaně získala Anežka Paloudová, která vybojovala

mistrovský titul v klasickém závodě kajakářek!

Závod to nebyl jednoduchý, Anežka se nevyvarovala několika chybiček, ale na trati chybovaly také soupeřky.
V závodě kajakářek šlo o vyrovnavý boj o prvenství mezi Anežkou a brněnskou závodnicí Martinou Satkovou.

ana_na_lipne

V téměř patnáctiminutovém závodě zvítězila Anežka o devět setin sekundy (!) , zřejmě nejtěsnějším rozdílem v historii.
V tomto případě ale nešlo o jediné přepsání historie.
Přepisovala se historie i našeho klubu. 

Poprvé v historii získal závodník SK Vltava republikový titul v klasickém sjezdu.

(V dosavadní historii získali závodníci s aktuální příslušností k našemu klubu tři mistrovské tituly:
      -  v roce 1980 Zdena Grossmannová  ve slalomu (K1ž) *
      - v roce 
2010 Lukáš Novosad  ve sprintu (C1m)
      - v roce 2012 Hana Peterková ve sprintu  (C1ž)

O přepis kanoistických statistik došlo ještě v jednom pohledu -  Anežka se stala nejmladším  českým sjezdovým vítězem národního šampionátu.

Dosavadní historie celé české kanoistiky pak zná pouze dva patnáctileté držitele mistrovského titulu.
Oba (obě) jsou z Českého Krumlova!
Jedním z nich je Zdena Grossmannová (již zmíněný slalom 1980) a druhým se letos stala Anežka Paloudová.

Mistrovský titul ale nebyl jediným  Lipenským úspěchem.
Kromě dobrého pocitu z jízd přidali naši závodníci dalších jedenáct umístění  v první desítce pořadí, z čehož se ve čtyřech případech jednalo o medailové umístění:

- stříbro Tondy Haleše a Martina Nováka v klasickém závodě deblkanoí

- bronz Tondy Haleše v klasickém závodě singlkanoistů

- bronz Tondy Haleše ve sprintu singkanoistů

- bronz Anežky Paloudové ve sprintu kajakářek

 

- Článek v Deníku
- Článek na svazovém webu
- Výsledky:
     MČR v klasickém závodě
     MČR ve sprintu
- Fotogalerie:
     Sprinty (A.Berka)
     Sprinty (T.P.)
     Závodní jízdy mládežníků SK Vltava (Dana)
     Lipenský křest trénujících mladíků SK Vltava (Honza)

 

* Zdence Grossmannové se omlouvám, neboť původně zde tento údaj nebyl. Z archivních materiálů (děkuji zveřejněnému archivu Ústavu pro českou literaturu) vyplývá, že svůj první titul Zdena Grossmannová vybojovala ještě v barvách našeho klubu (viz. Rudé Právo z 11.8.1980 - uprostřed dole). Pro druhý titul si Zdena následný rok pod Lipnem dopádlovala už jako závodnice VŠ Praha.

T.Palouda

 

Oficiální informační systém regionu Český Krumlov