SK Vltava

Slovinská říční kráska Soča byla dějištěm

Mistrovství Evrtopy 2013 ve sjezdu na divoké vodě.

Ona sama chtěla udělat tento podnik důstojným a tak ve dnech před šampionátem vydatně posilovala své azurové vlny.
Asi to trošku přehnala, minimálně podle komisařů ICF, kteří s ohledem na průtok rozhodli o zkrácení tratě dlouhého závodu (vynechali "slalomku") a o přeložení sprintu. Zkrácení trasy ale neubralo nic na náročnosti ani na prestiži.

Do šampionátu zasáhli také tři krumlovští singlíři.

V pátek se závodilo na klasické distanci a zde se Sádlo s Bojlerem ummístili na konci první desítky, Piškot skončil o pár míst za nimi.
Výsledky individuálního závodu naznačovaly určité české šance pro závod družstev. V českém týmu nastoupil se Sádlem a Bojlerem pardubický Ondřej Rolenc, ktrerý coby stříbrný medailista z individuálního závodu měl být tahounem hlídky. To také byl, ale jen do okamžiku, kdy našemu družstvu zahlásili  na mezičase nulu na favorizované Frantíky. V tu chvíli bouhly Bojlerovi saze a on se opřel do závodu tak, že svého pověřeného tahouna předjel.
Cesta do cíle byla ale ještě daleká a český tým si jí ještě zpestřil eskymákem (Sádlo) a hodinami (Rolenc).
Chyb se ale nevyvarovaly ani ostatní týmy a při průjezdu našich cílovou branou již mohla propuknout radost...   

    TITUL !!!

 

Sobota se nesla ve zanmení deště, ještě více zvýšené hladiny řeky a tímpádem také odpočinku.

V neděli šla vody mírně dolů a závodilo se ve sprintu.
Chybu možná z nezkušenosti udělal Piškot a cesta do finále se mu zavřela. Ne však Bojlerovi a Sádlovi, kteří postoupili z osmého resp. sedmého místa.
Finále se jelo od nuly a klidnou hlavu si tam přenesl zejména v pohodě pádlující Sádlo, kterému nakonec chyběla desetina sekundy k zisku bronzu. Skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Posledním závodem šampionátu byl závod ružstev ve sprintu. Ve stejném složení boj mezi českými a francouzskými singlíři dopadl tentokrát v opačném gardu, nicméně česká radost ze stříbra byla nepochybně také velká ...