Podlipenské pádlování

Stalo se v posledních letech tradicí, že se o republikové tituly na divoké vodě zápolí pod Lipnem - na terénu, který je hoden takovéhoto klání a který nezvýhodňuje žádného z účastníků tím, že by se jednalo o jeho domácí prostředí, ve kterém zná každou vlnku - voda se zde bohužel pouští jednou za rok.

Takže je nám ve své podstatě prd platné, že se mistrovské závody konají „u nás za barákem"...

Pokud se týká slalomu, tak do Českého poháru, potažmo tedy do mistrovských bojů, zasahuje v současné době pouze jeden našinec. Tím je Tomáš Saiko a zápolí společně s pražským Petrem Jindrákem na C2. Na těžké lipenské vodě se jim v sobotním i v nedělním mistrovském závodě podařilo vždy minout nějakou branku a nakonec skončili v sobotu 22. a v neděli 24.

Daleko větší ambice měli naši závodníci ve sjezdu...

Mistrovské sjezdové klání bylo rozdělené tak, že v sobotu se zápolilo mezi přehradou a spodními Loučovicemi v klasickém závodě a v neděli se jely sprinty přes Železňák.
Po horoucím pátečním dni, kdy venkovní teploměry ukazovaly hodnoty vysoko nad 30°C, se v sobotu přivalil vzduch daleko studenější a těsně před samotným závodem začalo vydatně pršet. Jak poznamenal Sádlo: „... počasí stejné jako posledních 20 let , co sem jezdím na závody."

Soutěžní nepřízeň pocítila Lulu, když závodní trať podle očekávání nepřilákala k účasti žádnou  další singlířku, a tak rozhodčí přiřadili Lulu opět do závodního pole mužů. Společně s ní pak do dlouhého závodu nastoupili celkem čtyři naši singlíři a pod Loučovickou papírnou nemohli být s výsledky nespokojeni:
Sádlo s Bojlerem vystoupali na bednu, Piškot byl devátý a Lulu nakonec kvalifikovali jako patnáctého singlíře.

Náročná trať způsobila také mírné prořídnutí závodního pole kajakářek, nicméně ta momentálně v české kotlině nejlepší děvčata v závodě samozřejmě nechyběla. Náš klub reprezentovaly hned dvě kajakářky a s tratí se popraly solidně.
Muška skončila na pátém místě, Ája byla ve svém premiérovém mistrovském sjezdovém závodě desátá.

V neděli na „Železňáckou kaskádu" prosvitlo slunce a jeho odlesky možná maličko rozhodili naše borce při závodech ve sprintu.
Rozhodit se určitě nenechal Sádlo, který opět vybojoval stříbrnou medaili.
Bojler zachyboval na počátku druhé jízdy a svou třetí pozici z prvního kola neudržel.
Pro změnu v první jízdě  provázely velké problémy Piškota a ani solidní druhá jízda ho nikam výrazněji dopředu neposunula. V pořadí před něj se dostal i v sobotu někde ztracený a v neděli opět nalezený FofrVenca.
Lulu, která se při své jízdě vyhýbala nejen nástrahám trati, ale také souběžně pádlujícím kyblíkářům, byla klasifikována na 12. místě mezi siglíři.

V poli kajakářek jsme měli tentokrát jedinou zástupkyni - Áju, která úspěšně dotáhla do konce svůj premiérový mistrovský sjezdový dvojboj.

Lipenskými závody byl také ukončen Český Pohár v divokovodní kanoistice.

... a když jej počtáři sečetli, vapadly z toho výsledky pro náš klub příjemně lichotivé!

V příštím kanoistickém ročníku budou mít hned dva naši zástupci právo starovat s Mistrovskou výkonnostní třídou - Sádlo a Lulu, oba na singlech (Sádlo byl v ČP třetí, Lulu mezi děvčaty zvítězila).

Těsně pod hranicí Mistrovské třídy - na čtvrtém místě skončil Bojler.
Kromě něj bude v příštím roce pádlovat s první sjezdařskou výkonnostní třídou také Houmli a Piškot (11. resp.13.) a Muška na kajaku (11.).
V deblech budou jedničku mít Bojler s Piškotem (14.).

Lehce truchlit může FofrVenca. Kdyby se byl býval neschoval před sobotním Lipenským závodem (a kdyby ho dojel), velice pravděpodobně by se mezi nositele 1.VT také vešel...

Další krumlovští borci se v konečném hodnocení ČP umístili:
Singlíři: 19. FofrVenca; 30. Lulu ve variantě muž; 32. Albey;
Kajakáři: 20. Ája, 52. Láďa Kresl;
Deblíři: 17. Houmli, 21. Zajíc s Pupkem; 27. Zajíc s Fofrem; 29. Kristýna s Luckou.

Ve slalomu se deblovka se Zajícem na palubě v konečném hodnocení ČP umístila na 22. místě.