SK Vltava

MS ve sjezdu z Augsburgu

Olympijský slalomový kanál přilákal opravdu celou světovou špičku sjezdařů na divoké vodě. Z Krumlova se na šampionát nominovali Hana Peterková a Antonín Haleš. Oba kanoisté mladí a perspektivní jeli hlavně na zkušenou a závod takového charakteru jistě prověřil jejich připravenost.
Hanka Peterková, čerstvá mistrině Evropy, chtěla zajet to co se od ní očekává a to je medaile. Závod rozjela parádně, po první jízdě na parádním 3.místě , ale v druhé jízdě jak sama řekla "pulznul mi válec hned po startu a pak mě sežral" zhodnotila Hanka situaci, kdy se ji změnila pulzující voda během jízdy, zvrhla se a po nevydařeném eskymáckém obratu byla nucena opustit loď a tím došlo k diskvalifikaci. Závod a MS tím pro Hanku skončila a nepostoupila tak do finále, kde vyhrála australanka Lawrence Rosalin před Radkou Valíkovou z ČR.

Antonín Haleš letos 8 ze sprintového ME, které se jelo nedávno v Srbsku, jel svoje maximum. Skončil na dobrém 12 místě což v nabouchané konkurenci hodnotí velice kladně. Haleš tím potvrdil, že patří do světové špičky a rád by v budoucnu o sobě dal více vědět.
Pro Haleše je to velice náročné, protože rovnou ze šampionátu pokračuje závodem světového poháru ve slovinském Bovci, kde bude startovat s dalším "krumlovákem" Lukášem Novosadem a Davidem Jirkou.

Pro tisk sepsal Sádlo

 

Pro doplnění:

Česká hlídka s Tondou Halešem v sestavě obsadila letošní singlířské hlídkové tradiční místo při vrcholových soutěžích - opět brambora !