SK Vltava

Český pohár ve sjezdu na Otavě - dvě lodě na ME

Český pohár v kanoistickém sjezdu se o májovém víkendu přehoupl do své druhé poloviny. Tradiční závody na horním toku řeky Otavy přilákaly kompletní sjezdařskou republikovou špičku. Šlo o hodně. Kromě bodů do českého poháru se zde také uzavírala individuální nominace na mistrovství Evropy a v kolektivních disciplínách se bojovalo o republikové tituly.

Oproti loňskému roku, kdy pořadatelé mnohdy zápolili s povodňovými stavy řek závody se přesouvaly, rušily či jinak upravovaly, má letošní sezóna zatím opačný charakter. Vody je málo. Sucho poznamenalo i tyto důležité závody, které se musely z tradiční technické tratě pod soutokem Vydry a Křemelné přestěhovat o notný kus níž pod Sušici na relativně jednoduchý úsek řeky. S ohledem na důležitost závodů panovala v závodním poli značná nervozita umocněná těžkými podmínkami, kdy se i na spodním úseku občas dřelo dnem lodi a pádlování bylo obtížné, délka závodu byla navíc velice dlouhá. Mnozí favorité neunesli špatné podmínky a dojížděli psychicky nalomení. Důležitým prvkem tohoto závodu byla morální síla. Z té a také z chyb soupeřů těžili krumlovští kanoisté a přivezli řadu výborných výsledků.

V individuálním závodě siglířů zvítězil v sobotu Sádlo (v neděli nestartoval), Bojler byl po oba dny třetí a do elitní desítky se devátým resp. šestým místem vešel také Houmli a v neděli také devátý Albey. Čtvrté a páté místo v kajaku žen obsadila Lenka Lagnerová, která si na závody udělala malé okénko mezi svými četnými návštěvami orhtopedických operačních sálů. Vítězství si v sobotu na singlu připsala také Lulu. V neděli se jí ale asi soupeřky tak bály, ža se na start nepostavily a z důvodu malého počku singlířek Lulu nezbylo, než v závodě porážet muže (dobrá, jen některé...).

Zašmodrchaná nominace se pro nás tou Podsušickou Čeňkárnou vyšmodrchala parádně. Do Srbska na mistrovství Evropy si bude balit kufry Lulu a Bojler (když se Sádlo závodní účasti v Srbsku vzdal).

MČR družstev ve sjezdu - šestkrát pódium a jeden titul

Mimo závody českého poháru proběhlo v sobotním odpoledni pod Sušicí také Mistrovství republiky v kanoistickém sjezdu družstev. Toto klání , ve kterém se odráží síla širší klubové základny, dopadlo pro krumlovské barvy neočekávání dobře!

 V elitní krumlovské kategorii singlířů postavil náš klub hned tři družstva!
 První tým ve složení Sádlo-Bojler-Houmli skončil se rval do posledních chvil o titul, Houmli v závěru skoro lízal palubu , přesto Prdubičtí o kousínek upláchli. Přesto je druhé místo parádní, obzvlášť, když na tom třetím bylo krumlovské „béčko" ve složení Albey-Venca-Piškot; klubový úspěch singlířů podtrhla trojice Šampus-Zajíc-Pupek sedmým místem.

 Pro další bronzovou medaili si naši hoši dojeli v závodě deblkanoí v sestavě Sádlo-Albey, půjčený Karel Rašner-Houmli, Bojler-Piškot, přičemž druhé krumlovské družstvo (Pupek-Zajíc, půjčený Petr Veselý-Evča, Šampus-Venca) přidalo „bodované" šesté místo.


V poslední době nevídaný jev - krumlovská ženská kajakářská hlídka - jel vskutku nevídaným způsobem. Muška Ája a Lulu neskutečně šlapaly na paty dlouholetým suverénkám z Olomouce a nakonec skončily s minimálním odstupem na skvělém druhém místě! S tímto úspěchem se ale děvčata nespokojila a v „nové" kategorii singlkanoistek ženské družstvo ve stejném složení vybojovalo pro krumlovský klub premiérový titul sezóny 2011!

Podobně jako u mužů pak ani ony nezůstaly na „bedně" osamoceny, když na ten bronzový stupínek vystoupala děvčata z druhé krumlovské sestavy: Jakešová-Grégrová-Schneiderová.

Trenér a vedoucí sjezdových disciplín Sádlo zhodnotil mistrovství republiky družstev slovy: „Závody družstev byla prezentace krumlovské sjezdové síly a řada klubů si uvědomila, že zaspala a jsou někde mimo... Sen pro mnohé krumlovské se stal skutečností a nálada po závodě je nyní motorem pro další činnost."

 Ostatní členové klubu se tímto už začínají těšit  na předpokládanou listopadovou "Winners Párty", počet hostitelů se nám tímto začíná velice slibně rozrůstat...