SK Vltava

Březen - za kamna vlezem'

Anebo ne ?

Určitě ne !!!

Vodácká sezóna se kvapem blíží a k aktivitám se dá voda využívat pořád, dokonce v rozličném stavu...

Někteří naši členové zatím stále dávají přednost pohybu po pevném skupenství H2O.
V uplynulém víkendu se konal již 26. ročník Šumavského skimaratonu. Tradičně při něm nemohli chybět ani někteří z našich vyznavačů úzkých prkének. Výsledkově se zde nejlépe dařilo našemu elitnímu běžci i lyžoběžci Láďovi Kreslovi, který v čase 2:37:37 skončil mezi pěti sty lyžníky na 80. místě.

Je zajímavé vidět jak se naši borci na jedné straně rvou v běžkařské stopě a na druhé straně se v ten samý čas jiní již pilně připravují na novou sezónu s pádlem v ruce.
Počasí doma nám nedovolí zatím přípravu na vodě, tak to znamená že je třeba za kvalitním tréninkem cestovat za teplem. Dobré výsledky samy nepřijdou, tak je dobré jít jim trošku naproti.
David Jirka Houmli odcestoval v pátek na týdenní soustředění do Chorvatského Kleku, kde hodlá položit základní kámen svých letošních výkonů. Na akci je se skupinkou Pražských vodáků. Houmli neboli „otec v očekávání" tedy nehodlá ponechat nic „paní náhodě" a trénuje s maximální snahou.

Další ptáček, který opustil hnízdo oddílu SK Vltava a vydal se za teplem a kvalitnější tréninkovou skupinou je Bojler. Empuria Brava ve Španělsku je noblesní místo pro trénink na sjezďáku. Doufejme, že Tondovi vydrží jeho elán a zdraví a bude opět letos na vodě předvádět sportovní „úlety" na které se tak pěkně dívá.

Zcela jiný zeměpisný kurs při stezku po pádlování zvolil Jehlík. Na první pohled se zdá, že na začátku cesty hoši udělali chybičku při čtení kompasu. Přeci v únoru nevyrazili  v bdělém stavu a při plném vědomí pádlovat na sever ??  Obrázky z cesty ale naznačují, že v tom nějaký úmysl zřejmě skutečně byl...   můžeš se přesvědčit zde.

 

S Paloudím severským dovětkem

zapsal Sádlo