SK Vltava > Aktuality 2010

Rok uběhnul jako "ta voda" a už je tady opět rozlučka s ním.

Rozlučky s rokem bývají různé, zrovinka nyní je řeč o té závodní.

Tradicí posledních let je to, že pro kanoisty z české kotliny (nebo možná pro ty ze středo-jiho-západo české kotliny) bývají tou českou závodní rozlučkou

 Bechyňské sjezdy.

A tak jsme to také pojali.

Pojetí to bylo opravdu grandiózní - vyrazili jsme tam v počtu 28 !

Byli mezi námi také noví členové a s potěšující na tom je, že to byly převážně nové členky ...

 

Závod měl sám o sobě jedno překvapení. Tím byla skutečnost, že mu ČSK přiřknul také žákovský mistrák.

Dospělí, junioři a všichni ostatní už mají své mistráky dávno odjeté, na žáky se dostalo v závěru října. Pravděpodobný záměr vychovat otrlou generaci vodáků ale úplně stoprocentně nevyšel, neb počasí ukazovalo svou krásnější tvář a po celý den se do kaňonu Lužnice usmívalo sluníčko. Ale bylo to o chlup. V pátek, den před závodem, totiž raní teplota sklouzla pod záporných šest stupínků a byla klendra neskutečná. V sobotu už asi teplota pod nulou nebyla a "docela to šlo". I když, pravda, děti, které vyrazily na řeku brzy po ránu, asi uronily nejednu slzičku nad znecitlivěním prstíků při počátku pádlování. Asi to studilo fest, neboť i ledasčím protřený Sádlo, startující hodinku po dětech, přiznal pětiminutovou úzkost nad zmrzlými prstíky. Po poledni se už ale dalo jezdit v krátkém rukávku (ale opravdu jen chvíli).

 

V žákáči jsme měli tři zástupce.

Jenda , který si pochvaloval jízdu na vypůjčené "irské" lodi, udělal oproti sprintovému mistráku velký skok a přistál na šestém místě mezi mlaďasi. Áňa s Verčou dopádlovaly dle svých možností na 9 resp. 12 místečku.

Odpoledne se jely mistrovské hlídky. Naši žáčci při nich oplatili sprintovou porážku Brandýským a rozšířili letošní oddílovou sbírku medailí z mistrovských závodů o další stříbro.

 

Zbylých pětadvacet krumlováků pádlovalo při "normálních" Bechyňských sjezdech.

Svou sílu naši borci demonstrovali zejména v kanoistických disciplínách, snad s výjimkou singlířek, kde jsme zastoupení neměli.

Singlíři a deblíři "s medvědem na prsou" více než solidně zaplavili čelo výsledkových listin.

Přivítali jsme také historicky první krumlovskou medaili deblířek. Ještě potěšitelnější byla skutečnost, že do  závodu deblířek vypluly hned tři krumlovské lodě !

 

Zajímavý test lodí při samotném závodě provedli Albey se Šampusem a Houmli s Piškotem. Kluci si mezi jízdami vyměnili lodě. Jedni měli rozdíl v časech svých dvou jízd 30s a druzí 32s. Na výsledcích tohoto statisticky věrohodného vzorku lze konstatovat, že hanačácký áčkový debl je na čtyřech kilometrech o 31s rychlejší, než hanačácký béčkový debl (žádnou céčkovou loď kluci porovnat nestihli.)

 

Večer byla v Bechyni v hospodě "Na růžku" rozlučková párty. O jejím průběhu ale agentury žádné informace nepřinesly ...

 

Závodních rozluček bylo ale v Bechyni víc.

Bojler se loučil s mládežnickým pádlováním, už dorostl do muže.

Kája a Tom Kouda mladší se loučili s přípravkou a příště se objeví již v regulérních svazem evidovaných kategoriích.

Jenda a Verča mají malou rozlučku, mezi žáky teď pouze vymění slovíčko "mladší" za "starší".

Piškot a Lulu se loučili se svými oddíly, v dalším závodě už budou pádlovat jako medvědi (medvědice).

 

 

Medailová umístění kanoistů SK Vltava Český Krumlov při Bechyňských sjezdech:


Prvenství: Lukáš Novosad (C1), Antonín Haleš (C1-junioři), David Jirka (C2 společně s českobudějovickým Novákem, od nadcházející sezóny také členem SK Vltava), Zdeněk Grossmann (K1 - st. veteráni)
Stříbra: J.Klíma-V.Koudelková-A.Paloudová (3xK1 ml.žáci),Petr Janů-Tomáš Saiko (C2), Kateřina Koudelková (K1-juniorky), Tomáš Koudelka (K1-veteráni)
Bronzy: Karolína Paloudová (K1-předžáci. Kdyby to ale v Bechyni dělili na kluky a holky, tak byla Kája zlatavá a Vojta Klíma by přihodil bronz), David Jirka (C1), Zita Šuttová-Andrea Pártlová (C2-ženy)

 

 

 

Zapsal: Palouďák 

 

 Odkazy: