SK Vltava > Aktuality 2010

Poslední srpnový víken je již tradičně (bohužel) jediným časem, kdy vltavské vody proudí ve svém vlastním korytě mezi Lipnem a Vyšším Brodem a nikdo je nekrade pro cestu nějakým potrubím...
Tyto chvíle jsou zároveň (a současně příčinou) spojeny s republikovými šampionáty ve slalomu i sjezdu na divoké vodě.

Ambice našeho oddílu ve slalomu takové nejsou, sjezd je ale v tomto případě z našeho pohledu "o něčem jiném" ...

A byl opravdu !

ČP Lipno 2010

Konečně nadešel ten tak dlouho očekávaný a zároveň obávaný víkend !
... pouštělo se Lipno.
Když jsme v pátek odpoledne nastupovali pod Lipenskou přehradou k tréninku, byly naše řady o něco řidší než obvykle. Vždyť jsme se také chystali na sjezd jedné z nejtěžších, ale zároveň nejkrásnějších, sjezdových tratí v České Republice. I tak nás ale na vodu nastoupilo 5 singlířů našeho oddílu. Tuto výjimečnou řeku si nenechali ujít ani naši sjezdařští kamarádi z Irska (Keith, Martin a John), takže nás nakonec přece jen byla pořádná banda.

První jízdy se všichni obávali. Nejen proto, že většina z nás se chystala okusit tuto trať poprvé, ale i proto, že korytem teklo o deset kubíků více, než normálně. Jízda však proběhla bez větších komplikací a hned jak to bylo možné, začali jsme na sebe navzájem křičet své dojmy (samozřejmě pozitivní). K tréninku se odhodlal i vrchní kápo sjezdu v Irsku Martin, který už v dnešní době moc aktivně nezávodí. Když dojel používal jen slova jako „holyshit" a tak podobně, to myslím hovoří za vše...

V sobotu bylo na pořadu mistrovství české republiky v dlouhém sjezdu. Vzhledem k obtížnosti trati bylo i celé startovní pole užší. Skvělý výsledek podal Lukáš ¨Sádlo¨ Novosad, který dojel druhý, hned za pardubickým Ondřejem Rolencem. Velmi dobrý výsledek zapsal do tabulek i Tonda „Bojler" Haleš, který si svým prvním místem v juniorech a pátým místem celkově dojel pro jeho dosavadní nejlepší umístění mezi seniory.

Nedělní dopoledne patřilo MČR ve sprintu, zde Lukáš Novosad oplatil porážku z předchozího dne Onřeji Rolencovi a stal se tak mistrem ČR ve sprintu. Sádlo, Bojler a Tomáš „Albey" Vaněček pak ještě odpoledne přesedli do nafukovacích lodí, a jeli za své posádky MČR v dlouhém sjezdu v Raftingu. Zde Sádlo obsadil, se svou letos bezkonkurenční posádkou TR WC, první místo. Bojler a Albey brali s týmem Hanace rafters místo čtvrté.

Nakonec bych chtěl říct, že Lipno je ta nejhezčí divoká voda, jakou jsem zatím jel a už se těším, až si na ní za rok zase zapádluju.

Zapsal: Bojler

Odkazy: