Závody EP Veteránů a ČP  žáků v Roztokách pod Křivoklátem

Za účasti kanoistů z šesti států proběhl 25. - 26.června 2010 na slalomové trati ve středočeských Roztokách  25. ročník Křivoklátských slalomů. Závody byly započítávány do Evropského poháru veteránů, součastně zde proběhl také 3. a 4. závod Českého poháru žáků.

Mezi veterány nejstaršími (nad 55 let) vybojoval Předseda 3. místo v pátečním obřím slalomu a stejnou pozici ukořistil i v sobotním a nedělním slalomu. Bohužel pořadatelé šetřili na cenách a jeho kategorii sloučili s borci o něco mladšími, kteří jej odsunuli "pod bednu". Koudy závodil jen v pátek a sobotu a byl v obou dnech čtvrtý mezi "normálními" veterány. Palouďák válčil hlavně sám se sebou. V sobotu docela slušně, v neděli prachbídně, ale byl pořád někde kolem 13. místa.

Vojta Skořepa na poslední chvíli z účasti cuknul a tak z našich žáků závodila jen Áňa a Jenda. Pro oba to byl premiérový dvojzávod v nejvyšší domácí žákovské soutěži a zároveň premiérové závody na těžší kanálové vodě. O obtížnosti tratě (nebu spíš terénu)  pro nejen naše novice mezi žáky svědčí např. skutečnost, že při sobotním závodě z celého startovního pole mladších žákyň pouhé tři kajakářky neměly penalizaci za neprojetou branku a mezi mladšími žákovskými singlíři se takový našel dokonce jen jediný !

Áňa měla v sobotu dvě kule (byť si jednu si udělala sama nešťastným odhozením tyčky), ale i to jí stačilo na 5. místo; v neděli projela celou trať a posunula se těsně pod stupně vítězů na čtvrté místo. Jenda v sobotu na kajaku také dvakrát "kulil" a byl devatenáctý, v neděli (už bez kule) skončil jedenáctý. Výsledkově byl Jenda úspěšnější v daleko menší konkurenci singl-kanoistů, kde byl dvakrát čtvrtý.  Jeho start na singlu však měl hlavní téma učení se jízdy na "kudrnaté" vodě.