SK Vltava

Závody na Čeňkově Pile

 

OJOJOJ! Tak tohle byl nářez! 🤩

 

Druhý dubnový víkend byl ve znamení 🇨🇿MČR hlídek v dlouhém sjezdu na Čeňkově Pile. Je to naše oblíbená závodní disciplína, dáváme dohromady naší oddílovou dravost a sílu💪🏼 a společně tak chceme obhajovat mistrovské tituly z minulých let. Letos tomu nebylo jinak! V sobotu se nám z Otavy podařily vylovit hned 2🥇 medaile a holky na kajacích získaly i jednu 🥈. 

 

Zlato získali singlíři (Novosad L., Haleš A. a Novák M.) a deblíři (Novák/Haleš, Ondřich/Vejnar a Kristek/Šutta). Stříbro patřilo holkám na kajacích (Novosadová K., Paloudová K. A Plachtová A.). 

 

Sobotní závod byl zároveň 🇨🇿MČR veteránů, kde svojí kategorii vyhrál Lukáš Novosad. Nebyl však jediný, komu se podařilo zvítězit ve své kategorii. Zlato si vyjeli také Kristina Novosadová a Samuel Vejnar. 

 

Do výsledků zásadně promluvili i naši mlaďoši! Jan Šutta skončil na druhé příčce ve své kategorii. Totéž se podařilo i naší vážce Alence Šafaříkové a Pavlovi Šafaříkovi. Mikoláš Palouda měl mezi dorostenci mladšími více soupeřů, ale i přesto se udržel mezi pěti nejlepšími kajakáři. 

 

Naši deblíři Adam Ondřich a Samuel Vejnar hned po závodech vyrazili společně s Martinem Novákem poměřit síly do 🇫🇷Francie. My ostatní už se chystáme na Kamenici, kde na nás čeká jedna z nejnáročnějších tratí. 

Čeňkova Pila 2022