SK Vltava > Pořádáme

Zimní příprava našich sportovců 

🌊 Ahoj kamarádi! 

Po krátké zimní odmlce se opět hlásíme s pravidelným hlášením o našich akcích. Pojďme se rovnou vrhnout na souhrn za celou zimu. Pohodlně se usaďte a vyhraďte si hromadu času, protože naše zimní příprava byla skutečně pestrá!

 

🇮🇪 2. – 7. listopadu: Irsko

Začátkem listopadu vyrazila parta našich sportovců do Irska, kde se jim oproti poslední výpravě, kdy celou Evropu sužoval orkán Sabine, podařilo společně s přáteli z Irska napádlovat spoustu kilometrů na krásných slaných i sladkých irských vodách. 

 

🔦 19. – 20. listopadu: Orienťák

V listopadu proběhl také již tradiční orienťák v podání našeho předsedy. Každý ročník však přináší něco nového. Tentokrát to byl start po setmění. Této možnosti využila především skupina starších účastníků a společně se západem slunce odstartovali. Najít však všechny kontrolní body po tmě není žádná brnkačka. Někteří tak strávili na trati přes 12 hodin a v nohách měli přes 40 kilometrů.  

Mladší účastníci orienťáku odstartovali následující den ráno. Někteří předvedli neskutečné výkony a celou trať zvládli překonat s polovičním časem i vzdáleností. Jiní však po 50 kilometrech pochopili, že na orientačních schopnostech v terénu budou muset ještě zapracovat. 

 

💣 18. prosince: Operace Mleté maso

V prosinci přišla na řadu tajná vojenská operace “Mleté maso”, do které byla nasazena naše oddílová jednotka rychlého nasazení. Cíl operace byl nejasný a místo až do poslední chvíle tajné. 

K výsadu jednotky došlo 18. prosince ráno, někde na okraji Hořic na Šumavě. Během postupu se jednotka musela rozdělit do dvou skupin. Společně se pokoušeli řešit náročné úkoly. Háček byl v tom, že úspěch skupiny byl nezbytný pro další postup.

Pouze jedna skupina dosáhla po 14 hodinách cíle a druhá musela být z akce stažena! Nezbývá než doufat, že při příští misi se naší jednotce bude dařit více.   

 

🎁 25. prosince: Hodobožové splutí

Na Boží hod vánoční se naši sportovci vydali na tradiční hodobožové splutí Vltavy přes Český Krumlov. Podmínky byly perfektní, a tak si všichni mohli vychutnat krásné pohledy na zasněžené město. 

 

❄️ 28. – 30. ledna: Běžky Nový Svět

Na Nový Svět vyrazili naši sportovci běžkovat. Pro některé to bylo něco nového, a tak není divu, že akce byla více zaměřena na výuku. Sportovci se naučili, jak se o běžky starat a jak se na běžkách pohybovat. Nebylo to jednoduché, ale po chvíli mohli všichni společně podnikat parádní výlety po okolí. 

 

❄️ 3. – 6. února: Běžky Klápa

Na Novém Světě to však neskončilo. I letos se vyrazilo na naší oblíbenou Klápu. Počasí přálo, sněhu bylo dost, a tak i najetých kilometrů nebylo málo.

 

Nyní už se soustředíme především na pádlování, najíždíme první letošní kilometry a těšíme se na zahájení závodní sezóny 2022! 💪

 

Spoustu fotek z akcí najdeš na našem Facebooku nebo Instagramu SK Vltava.